YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli servisler provokatörlerin arasında kol geziyor!
Ölenlerin sayısı 32'ye çıktı. 10 ilde 400 kişi gözaltında. Sosyal medyada IŞİD'çi diye yaftalanan kişiler hedef gösterilirken emniyet, provokatörlerin sokaktaki olaylara el attığına dair delillere ulaştı
Gizli servisler provokatörlerin arasında kol geziyor!
10 Ekim 2014 / 08:57 Güncelleme: 10 Ekim 2014 / 08:57

Suriye'nin Halep kentine bağlı Ayn El Arap'ta (Kobani) yaşananları bahane ederek sokaklara dökülen terör örgütü üyeleri, şiddet eylemlerini dün de sürdürdü. 

Devlet kurumları, iş yerleri, bankalar, halk otobüsleri ve sivil araçlar dün de hedef alındı.

Ülke genelinde yaşanan olaylarda şimdiye kadar, Diyarbakır'da 10, Mardin'de 6, Siirt'te 5, Gaziantep'te 4, Muş, Batman, Van, Adana ve İstanbul'da da birer olmak üzere toplam 30 kişi hayatını kaybetti. 

Ölenlerin birçoğu PKK ve Hüda- Par arasındaki çatışmalarda yaşamını yitirdi. Otopsi raporlarına göre 4 kişi linç edilerek, 3 kişi yakılarak öldürüldü. Cesetlerden hiçbirinde polis ya da asker silahından çıkan kurşunlara rastlanmadı. Sadece Muş'ta 1 kişinin başına isabet eden gaz fişeği sonucu öldüğü kaydedildi. 

Hüda-Par Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hüseyin Yılmaz, önceki gün gece gerçekleşen gösterilerde 6 kayıp verdiklerini açıkladı.

Gizli servisler devrede

Kobani eylemleri nedeniyle hasar tespiti ve onarım çalışmaları başladı. Emniyet ve istihbarat kamera kayıtlarından silahlı saldırganların kimliklerini belirlemeye başladı. Emniyet, dün Sabah'ın manşete taşıdığı "ithal provokatörler" konusunda görüntülerle somut delillere ulaştı.

Bazı gizli servislerin devrede olduğu iddialarına yönelik de kapsamlı bir inceleme yürütülüyor. Diğer taraftan 10 ilde yapılan operasyonlarda 400 kişi gözaltına alındı. Aramalarda 30'a yakın pompalı tüfek, tabanca ele geçirildi. 

Lastikleri belediye kamyonu taşıdı

Diyarbakır'da merkez Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçelerine bağlı mahalle ve semtlerde korsan eylemler vardı. Büyükşehir belediyesinin ilaçlama işini yürüten bir pikap göstericilere yakmaları için sürekli lastik taşıdı.

Belediye ekipleri, kentin dört bir yanında devam eden yakma, yıkma ve yağmalama olayları nedeniyle oluşan çöp deryası ve enkazı da kaldırmadı. Diyarbakır'ı savaş alanına çeviren eylemcilerin şiddetinin hedefinde ise, yerel seçim sürecinde de örgütün sık sık karşı karşıya geldiği Hüda-Par yer aldı. Sosyal medya üzerinden verilen mesajların da etkisiyle, eylemler bir anda PKKHüda- Par çatışmasına dönüştü. Diyarbakır'da 10 kişi, bu çatışmalarda hayatını kaybetti.

 

SABAH

ister inanın ister inanmayın..
 // atiker
türkiyede yaşanan bu kanlı ayaklanma provasının baş aktörlerinden en önemli halka paralel yapıdır bu adamlar ülkeye zarar olsun diye şeytanla bile yatarlar gözleri dönmüş iliklerine kadar ihanet içerisindeler inanmayan onların gazetelerinin başlıklarına baksınlar bu yapı devletin tüm organlarına sızdılar bunlar kandildede varlar hdp dede varlar bunların tespit edilerek en kısa zamanda tasviye edilmesi gerek....
10 Ekim 2014 Cuma 11:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler