YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli odadan İdris Naim Şahin çıktı
Paralel Yapı'nın emniyet içinde kurduğu ve C-5 kodu ile gizlenen yapılanma, Hrant Dink soruşturmasında bir kez daha gündeme geldi.
Gizli odadan İdris Naim Şahin çıktı
30 Mayıs 2015 / 10:22 Güncelleme: 30 Mayıs 2015 / 10:25

Paralel Müdür Ali Fuat Yılmazer’in, karanlık planlar için kurduğu C-5 kodlu odaya, dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in vize verdiği, Dink Cinayetinin de burada planlandığı belirlendi.

Bu gizli yapılanmayı araştıran savcılık, illegal olarak kurulan C-5’in 2012 yılında dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından legal hale getirildiğini belirledi.

Paralel Yapı’nın 2007 yılında Emniyet içindeki operasyonlarını daha rahat gerçekleştirebilmek için “Ulusalcılık bürosu” adıyla oluşturduğu hayalet oda, İstihbarat Daire Başkanlığı eski Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in önceki gün Hırant Dink soruşturmasındaki sorgusunda gündeme geldi.

Operasyonların alt yapısı orada hazırlanmış

Star'ın haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından kamu görevlilerini ihmali olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında ifade veren Yılmazer,”Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve tasarlayarak öldürmeye yardım etme” suçlarından sevk edildiği İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.

Tutuklama kararında iseYılmazer tarafından kurulan C-5 bürosu vurgusu dikkat çekti. Hakim kararında “C-5” bürosunun İçişleri Bakanlığı’nın oluru ile 23 Kasım 2012’de yasal mevzuata bağlı olarak çalışmaya başladığı, burada, öncesinde kanun ve mevzuat dışı gizlice oluşturulan bir birim olarak yapılması planlanan Dink cinayeti, Rahip Santora cinayeti, Zirve Yayınevi cinayetleri Ergenekon, Balyoz ve benzeri operasyonların alt yapısının hazırlandığı tespit edilmiştir” ifadelerine yer verildi. 
Şahin yasal kimlik kazandırdı

Normal polis memurlarının ise girişine izin verilmeyen “C-5” isimli gizli yapının; 5 yıl illegal faaliyet yaptıktan sonra 23 Kasım 2012’de Paralel Yapı’nın darbe girişimleri sonrasında AK Parti’den istifa eden dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından resmi hüviyet kazandırıldığı ortaya çıktı. 

 

STAR

YAZMIŞTIK AYNEN ÇIKTI....
 // atiker
aynı yapılanma ordu içerisindeki paralelçiler tarafından kurulmuştur ergenekon oparasyonlarında suç delili olarak koyulan silah ve patlayıcıların paralel yapının bir tezgahı olarak ortaya çıkarılmamışmıydı öyleyse muhsin yazıcıoğlu ve uludere işide böyle bir oluşmuş bir yapı tarafından işlenmiş olabilir ding'in katiliyle fotoraf çektiren askeri unsurların iyice araştırılması gerekmezmi bunlar çözülürse en üst birimlere kadar ulaşılır paralelin askeri ayağı teşifre olur....
01 Haziran 2015 Pazartesi 12:47
Bu capsiz
 // uykucu
gariban, gizli oda filan gibi yerlere alinmamismistir. Kurdugu partiden istifa eden adami bu cok buyuk kumpaslara figuran diye alirlar....
30 Mayıs 2015 Cumartesi 11:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler