YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli efendiler' büyük Türkiye'den rahatsız oluyorlar
Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç, ABD ve dış devletlerin Türkiye'den rahatsızlık duyduklarını ifade ederek, ''ABD ve batılı devletler, 100 yıldır haritalarını dizayna çalışıyorlar. Gizli efendiler, büyük Türkiye'den rahatsız oluyorlar' dedi.
Gizli efendiler' büyük Türkiye'den rahatsız oluyorlar
23 Mart 2016 / 02:48 Güncelleme: 23 Mart 2016 / 11:23

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu 'Türkiye'nin Seçimi' programına konuk olan Ankara Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, Takvim gazetesi yazarı Bülent Erandaç, bölgesel bir tehdit olmaktan çıkıp küresel bir tehdit haline gelen terör sorunu ve arkasındaki güçler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundular. 

Terör sadece bölgesel bir tehdit oluşturmuyor

Saral, İslam coğrafyasındaki bu karışıklığın sebeplerinin arkasında derin sebepler olabileceğine dair sorular yönelterek, ''İslam ülkeleri batı hedeflerine karşı neden başkaldırı, isyan hareketi içerisine girmiştir? Bunu sadece İslam ülkeleri terörist üretiyor gibi basit söylemlerle geçiştiremeyiz.

Bu coğrafyayı karıştıran kimlerdir, hedef ve menfaatleri nelerdir? İnsanlar kendi coğrafyalarında olmalarına rağmen can ve mal güvenliğinin olmadığı bir ortamla karşı karşıyalar. Bu coğrafya sadece kendine değil aynı zamanda Batı'ya ve Türkiye'ye de zarar vermeye başladı'' dedi.

"Avrupa ve Amerika'nın, hatayı nerede yaptıklarını sorgulaması gerekiyor"

Saral, terörün uygulanış biçiminin de değiştiğini ve artık dünyanın birlikte harekete geçmesi gerektiğini söyleyerek, ''Eskiden terör örgütleri eylemi gerçekleştirdikten sonra olay yerine bir simgesini bırakırdı ve kaçardı. Artık kendilerini patlatıyorlar.

Bu Türkiye'de terör örgütleri birleştiğini açıklayan bir deklarasyon yayınlayıp imzalayabiliyorlar. Terör uluslararası bir tehdit oluşturuyorken, dünyanın her tarafında terör olayları oluyorken neden bir araya gelip bir çözüm üretilemiyor?

Bunun için, önce Avrupa ve Amerika'nın, hatayı nerede yaptıklarını ve nasıl düzeltebileceğini sorgulaması yapması gerekiyor. Dünya böyle bir sorgulamaya yeni bir kapı açmazsa Belçika'nın devamı niteliğindeki olaylar dünyanın çeşitli ülkelerinde ve ülkemizde olmak olmaya devam edebilir'' şeklinde konuştu. 

" 'Gizli efendiler' büyük Türkiye'den rahatsız oluyor''

Erandaç, dış güçlerin Türkiye'yi istedikleri rotaya sürükleyemedikleri için rahatsızlık duyduğunu ifade ederek,  ''ABD ve batılı devletler, 1989'da Berlin Duvarı'nın yıkılmasıyla Avrasya üzerinde haritalarını gerçekleştirebilmek için dizayna başladılar. Kürdistan, Irak, Suriye haritaları var. Ortadoğu'yu dizayn etme planları, Türkiye'yi kafalarında yerleştirdikleri bir yer var. Bu haritalar üzerinde çıkarıyorlar. 

Kendi askerlerini kullanmadan vekalet savaşları verdirerek planlarını terör örgütleriyle sağlamaya çalışıyorlar. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, 100 yıllık süreçte Türkiye'nin kalkınmasını engellemeye çalışıyorlar.

Yeni yüzyılda ikinci paylaşım savaşıdır bu. Petrol, gaz, su havzaları, kanallar, boğazlar ve madenler. Yüzyılda bunun paylaşımıyla ilgili düzen kurmaya çalışıyorlar. Kurdukları yer ise Türkiye, Avrasya. Gizli efendiler, büyük Türkiye'den rahatsız oluyorlar. Ama ne kadar engellerlerse engellesinler Türkiye'nin Müslüman coğrafyayla birleşmesine engel olamayacaklar'' dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Gizli Efendilere bir sorun bakalım???!!!
 // Muhafız
Zamanında Pakistan'ın Suudi Arabistan'a her türlü silah desteğinde bulunmaya hazır olduğunu bildirmişti,nükleer silah desteği dahil,şu anda Pakistan'ın elinde her biri 10 kilotonluk 100-150adet nükleer silah olduğunu cümle âlem biliyor sanırım.Acaba Pakistan sadece Suudi Arabistan'a mı bu desteği sağlıyor sanıyorsunuz?,Türkiye ile Pakistan arasındaki askeri anlaşmaların neler olduğunu herhalde tahmin edebiliyorlardır sanırım,Pakistan devleti herzaman Türkiye'nin yanında yer almaya devam ede...
23 Mart 2016 Çarşamba 13:50
Gizli Efendilere bir sorun bakalım???!!!
 // Muhafız
Bu Gizli Efendilere bir sorun bakalım?!,Bu kurdukları 22000km.'lik siyonist İsrail devletinde ikinci Hiroşima vakasını yaşayacak olurlarsa ne olur o güzelim ülkelerine acaba?!,Unutmayın ki herkesin bir sabrı var,sakın o sabır taşını çatlatmayın...!!!sanmayın ki herkesin eli armut topluyor,şunu iyi bilinki başta TÜRKİYE CUMHURİYETİ devletine verebileceğiniz zararın en az 10 katını siz efendiler fazlasıyla karşılığını alırsınız,10 kilotonluk Plütonyım-239 fazlasıyla sizin gibilete yeter...!!!
...
23 Mart 2016 Çarşamba 13:43
 // efe
Aynı saatlerde yayınlanan kanaladaki bu proğramda akitteki şevki yılmazlı proğramda Savcı Sayanlı ahaberdeki proğramda çok güzel dikkat çekici.İsterimki bütün kanallar akşam haberlerini saat 19.00 da versinler.Ama malesef...
23 Mart 2016 09:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler