YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli belgeleri ele geçirdi
Gizli belgeleri ele geçirdi
01 Ocak 2010 13:19
JİTEM, Genelkurmay ve Jandarma tarafından yalanlanmıştı

Genelkurmay ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın “JİTEM yok” açıklamalarına karşın Taraf’ın ele geçirdiği “gizli” ibareli belgeler, bu birimin varlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Jandarma Asayiş Komutanı Korgeneral Hikmet Köksal imzasıyla 1 Aralık 1990’da Jandarma Genel Komutanlığı’na gönderilen gizli yazıda “itirafçı sanıkların istihdamı”ndan sözedilirken, JİTEM de anlatılıyor. Gizli yazıda, “PKK terör örgütünden kaçarak gönüllü olarak güvenlik güçlerine teslim olanlardan, istekli olan ve durumu uygun olanların J.Gn.K.’lığı bünyesinde istihdam edilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir” deniyor.

JİTEM’de görev yapmakta olup...
Köksal’ın yazısıyla birlikte ek olarak gönderilen kıdemli istihbarat Binbaşı Harun Uysal imzalı “İSTH 3576-1- 90/8084” numaralı “Jandarma Asayış Komutanlığı Diyarbakır 011330BARA90” yazıda ise itirafçılardan nasıl yararlanılacağı anlatılıyor.

Tahliye olan itirafçılardan asker olanların JİTEM’e alındıklarının belirtildiği ek belgenin üçüncü bölümünde, “Tahliye olanlardan asker olup, Jandarma sınıfına nasb edilen 9 kişi J.Asyş.K.lığı emrinde ve Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) Grup K.lığı kontrolunda görev yapmakta olup...” denilerek JİTEM’in varlığı resmen kabul ediliyor.

“JİTEM’in tabelası var” demişti


1984 ile 1992 arasında Diyarbakır Emniyeti İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapan Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, JİTEM davasında verdiği ifadede bu örgütün varlığını doğrulamıştı.

Avcı, “Diyarbakır Asayiş Kolordu Komutanlığı ve Diyarbakır Alay Komutanlığı içinde tahsis edilen yerlerde JİTEM levhaları bulunmaktaydı. Bu şahıslar ilde yapılan asayiş değerlendirmelerine JİTEM komutanlığı görevlileri sıfatıyla katılmaktaydılar” dedi.
Taraf

taraf
 // balaban
taraf neyin tarafı belli işi gücü tsk düşmanlığı,cia nın türkiyedeki basın kollarından biri,bütün haberleri ajitasyon üzerine şaşkın beyinlere yönelik....
02 Ocak 2010 06:35
Yalan
 // Metin
Taraf yazdıysa kesin yalandır....
01 Ocak 2010 16:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler