YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizem'in yürek burkan isteği...
Gizem'in yürek burkan isteği...
30 Kasım 2011 14:05
Dün hepimizi üzdü Gizem... Erken yaşta hayata vedası bir çoğumuzu ağlattı. Gizem'in ölmeden önceki son isteği de yine yürkleri burkacak türden. Annesi Gizem'in isteğini o zaman yapamamıştı ancak mezarı başında gerçekleştirecek...

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde şofbenden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel'in acılı annesi Ayla Yüksel, ''Kızım, geçen hafta penye istedi. 300 liralık değil sadece 5 liralık penye. Alamadım, ama alıp pazartesi mezarının başına götüreceğim'' dedi.

Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde solunum cihazına bağlı olarak tedavisi sürdürülen İrem Silay Yüksel'in (12) babası Salih, annesi Ayla Yüksel ve diğer yakınlarının, endişe ile karışık ümit dolu bekleyişleri sürüyor.

Hastaneye gelen basın mensuplarına açıklamalarda bulunan anne Ayla Yüksel, yaşamını yitiren kızı Gizem Bera'nın acısının yüreklerini dağladığını, İrem Silay'ın yaşama tutunmasının ise tek ümitleri olduğunu ifade etti.

''Öncelikle devlete teşekkür ederim. Devlet elinden gelen her şeyi yaptı. Başta Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun. Bursa Valiliği de çok yardımcı oldu'' dedi.

Acılı anne, yaşamını yitiren kızıyla ilgili, dinleyenlerin gözlerini yaşartan bir ayrıntıyı da gazetecilerle paylaştı.

''Kızım, geçen hafta penye istedi. 300 liralık değil sadece 5 liralık penye. Alamadım, ama alıp pazartesi mezarının başına götüreceğim'' diyen anne, gözyaşı döktü.

Bu arada; tedavisi süren İrem Silay Yüksel'in doktorları, küçük kızın tamamen solumum cihazına bağlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Solunum cihazından çıkarmamız mümkün değil. Tüm imkanlarımız var. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Şu anda yapabilecek tek bir şey var, o da beklemek.''

Önceki gün akşam saat 22.00 sıralarında Arapzade Mahallesi'ndeki evlerinde aile fertleri tarafından banyoda baygın halde bulunan kardeşlerden İrem Silay Yüksel (12), Orhangazi Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Bursa'ya götürülerek Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Gizem Bera Yüksel (11) ise Orhangazi Devlet Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler