YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Giresunlular örnek teşkil ediyor"
"Giresunlular örnek teşkil ediyor"
03 Mayıs 2014 18:10
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim yürüyüşünün 'Polise taş değil, fındık atıyoruz' sloganını önemini vurgulayarak " Giresunlu kardeşlerimiz, güzellikleri paylaşmak ve kucaklaşmak noktasında örnek teşkil ediyorlar" dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Giresun Federasyonu tarafından Feshane Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 8. Giresun Günleri'ni ziyaret etti. 27 Nisan'da Taksim'de gerçekleştirilen Giresun Kültür ve Dayanışma Yürüyüşü'nde verilen 'Polise taş değil, fındık atıyoruz' mesajının önemine dikkat çeken Mutlu, olumsuzluklara sebebiyet verilmeden bir araya gelmek gerektiğini söyledi.

Giresun Federasyonu'nun barış ve güzellik yolundaki çabasının oldukça önemli olduğunu belirten Mutlu, "Ülkede huzursuzluk çıkararak olumsuz tablolara imza atanlar, bunlardan vazgeçmeli. Bu ülkenin çocuklarına yakışan tavır budur. Giresunlu kardeşlerimiz, güzellikleri paylaşmak ve kucaklaşmak noktasında örnek teşkil ediyorlar. 8. kez düzenledikleri Giresun Günleri oldukça başarılı ve coşkulu geçiyor. Bu etkinlikler, şehrin sosyal ve kültürel yapısına değer katıyor. Yabancı turistler de bu güzellikleri görerek Türkiye'yi tanımış oluyorlar. Giresunlulara yaptıkları bu hizmetten dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Feshane'nin İstanbul'daki Anadolu'nun birleşme noktası haline geldiğini ifade eden Mutlu, "Feshane'deki etkinlikler sayesinde Anadolu ile İstanbul yeniden buluşuyor. Bugün İstanbul'un en fazla göç aldığı illerden olan Giresun'un etkinliği var ve Giresunlular şehirlerine ait değerleri paylaşabilmek için çok yoğun ilgi gösteriyorlar. Düzenlenen etkinlik sayesinde Giresun'dan gelenlerle İstanbul'da yaşayan Giresunlular buluşuyor. İnsanlarımızın yüzünde keyif var. Bunu hissedebilmek bizi mutlu ediyor" dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler