YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Giresun'daki helikopter faciasında FETÖ izi!
Giresun’da Ramazan Bayramı’nda düşen askeri helikopterle ilgili soruşturmada, FETÖ’nün izine rastlandı. Kaza yerine giden ekipte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde görevli Astsubay Zekeriya Kuzu’nun da olduğu ortaya çıktı.
Giresun'daki helikopter faciasında FETÖ izi!
28 Temmuz 2016 / 07:44 Güncelleme: 28 Temmuz 2016 / 12:38

Giresun’da bölgedeki karakollara bayram ziyaretine giden üst rütbeli askerler ile ailelerini taşıyan S-70 Skorsky tipi helikopterin düşmesiyle ilgili soruşturmada terör örgütü FETÖ’nün izine rastlandı. 5 Temmuzdaki kazada hava muhalefeti sebebiyle düştüğü ileri sürülen helikopterdeki üçü asker 8 kişi şehit olmuştu.

DOSYADA BELGE YOK

İddiaya göre Giresun’daki askeri helikopterin düşmesiyle ilgili soruşturmada bölgeye, kaza kırım ekibi olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimde bulunan ve önceki gün yakalanan MAK Timi’den ‘Paşa’ kod adlı Astsubay Zekeriya Kuzu ve arkadaşları gönderildi. Ancak soruşturma dosyasında kaza alanına kimin gittiği ve ne rapor yazdığına dair bir bilgi bulunamaması dikkati çekti. Kazayı soruşturan askeri savcı ve hâkimin de FETÖ üyeliğinden tutuklandığı öğrenildi. Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, ‘Kaza ile ilgili askeri savcılıktan dosyayı istedim ancak içinde sadece helikopterin düştüğüne yönelik bir tutanak var. Başka hiç bir şey yok’’ dedi.

TUĞGENERAL’E GÖZALTI

Bölgeye kaza kırım ekibi olarak gönderilen suikastçı Astsubay Zekeriya Kuzu ve arkadaşlarının delilleri kararttığı iddiası gündeme geldi. FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili soruşturmada helikopter kazasından yaralı olarak kurtulan Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru hakkında da gözaltı kararı çıkarıldı. Başsavcı Ozan Kaya, Doğru’nun tedavi gördüğü GATA’da kontrol altında tutulduğunu ve helikopter kazası ile ilgili de ifadesine başvurulacağını söyledi.

SUİKAST ŞÜPHESİ VAR

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru’nun komutasındaki birliklerin yanı sıra bölgedeki şehirlerinden askeri destek verilmediği dikkati çekmişti. Bazı kaynaklar, aylar önce planlanan darbeye destek vermeyen subaylara suikast düzenlendiği görüşünü savunuyor.

 

STAR

BU PİSLİK..
 // atiker
FETÖNÜN BİR ÇOK CİNAYETTEKİ KARA KUTUSU BUNU DEVLET KONUŞTURMALI VE ÖLDÜRÜLMESİN DİYE İYİ KORUMALI ......
28 Temmuz 2016 Perşembe 13:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler