YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Giray, soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verd
Giray, soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verd
Giray, soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verd
23 Ekim 2008 / 21:21 Güncelleme: 23 Ekim 2008 / 00:00

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski savcı Ertaç Giray savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.


Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri sonrası Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen Ertaç Giray, soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verdi. Ertaç Giray daha sonra savcılık tarafından serbest bırakıldı.


Ertaç Giray ile aynı soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen ve koruması olduğu öne sürülen Hüseyin Keskin, savcılıkta ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi.


Hüseyin Keskin, İstanbul nöbetçi 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nce tutuklandı.


Soruşturmayı yürüten Beşiktaş'taki Cumhuriyet Savcılığında ifadesi alınan Keskin, tutuklanması istemiyle gönderildiği İstanbul nöbetçi 9. Ağır Ceza Mahkemesinde sorgulandı. Keskin, daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Keskin ile gönderildiği adliyede savcılıkça serbest bırakılan eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray da çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Giray, "Ergenekon" soruşturmasında adı geçen bazı kişilerin avukatlığını yaptığı için gözaltına alınmış olabileceğini belirterek, Keskin'in, yanında ofis boy veya sekreter olarak çalıştırdığı biri olduğunu söyledi.


Keskin'in 8 ay önce yanından ayrıldığını kaydeden Giray, "Silah ele geçince bana ait olduğunu söylemiş. Bana ait olduğunu söyleyince Ergenekon'a iliştirmişler. Bununla ilgili beyanda bulunmuş" dedi.


Giray, kendisine isnat edilen suçun da bu silah ve "Ergenekon örgütü üyesi olmak" ile ilgili olduğunu bildirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler