YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 673 kişiye işlem yapıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 673 kişiye işlem yapıldı
27 Temmuz 2016 11:54
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kurumlarda toplam 673 kişi hakkında işlem gerçekleştirildiği bildirildi.

Bakanlık yetkilileri tarafından, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez teşkilatında 378 kişinin işine son  verildiği, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundaki (TKDK) 204 kişinin  sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.

Bunun yanı sıra, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinde 17  çalışanın iş akdinin feshedildiği, 22 kişinin açığa alındığı ve haklarında  soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, bağlı iştiraklerden 28 kişinin iş akdinin  feshedildiği kaydedildi.

Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünde (AOÇ) çalışan 1 memurun işine son  verildiği, Toprak Mahsulleri Ofisinden (TMO) 15 kişinin açığa alındığı ve  haklarında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan (TAPDK) 8 kişi de dahil  olmak üzere bakanlık ve bağlı kuruluşlarda toplam 673 kişi hakkında işlem  yapıldığı belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler