YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi'nin yıldönümünde yine provokasyon!
Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümünde yine sosyal medya üzerinden provokasyon yapılmaya başlandı. Provokatörler Çevik Kuvvet mensuplarının sivilde kullandıkları çantalar üzerinden komplo teorileri ürettiler.
Gezi'nin yıldönümünde yine provokasyon!
31 Mayıs 2014 / 18:28 Güncelleme: 31 Mayıs 2014 / 18:48

Sözde aydın sanatçıların çağrısı üzerine geçen yıl olduğu gibi yine toplanılması ve olası olumsuz durumları engellemek için polisler sabah saatlerinde Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda konuşlandı.

Çevik Kuvvet polislerinin sabah erken saatlerde evlerinden çıkıp görev alanlarına geliş şekilleri yalan bilgilerle provoke edilmeye çalışıldı.

Emniyet Müdürlüğü tarafından dağıtılan tek tip çantayla alana gelmesi üzerine saklı olan bir şeyi ortaya çıkarmışcasına "bu çantalılar sivil polis" diyerek fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı. Hatta biraz daha ileri gidenler bu sivil polislerin çantalarında molotoflar olduğunu ve gerginliği tırmandırmak için kullanacağını yazdı.

Gerçek çok farklı

Çevik Kuvvet polislerinin çantalarında kıyafetleri, jopları, gaz maskesi ve yağmurluk bulunuyordu. Polisler kendilerine tahsis edilen otobüslerde ya da en yakın karakolda üstlerini değişmesi gerekiyor. Bundan dolayıda kıyafetleri ve malzemeleri sırt çantalarında bulunuyor.

1-212.jpg

2-067.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler