YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi'cilerin yeni planı deşifre oldu!
Gezi Parkı gösterileri, okullara taşınacak. Eylemcilere, öğrencilerin nasıl kullanılacağı bile anlatıldı.
Gezi'cilerin yeni planı deşifre oldu!
30 Kasım 2013 / 20:07 Güncelleme: 30 Kasım 2013 / 20:09

Geçtiğimiz yaz başında İstanbul Taksim'de başlatılan ve birçok ilde yapılan Gezi Parkı eylemlerinin devamının getirileceği yönünde il emniyet müdürlükleri istihbarat aldı. Terör örgütlerinin etkin olduğunun düşünüldüğü başta Mersin ve Adana olmak üzere birçok ilde, emniyet müdürlükleri, yetkilileri uyardı.

Eğitim müdürlükleri ise, “Gizli” ibaresiyle okullara bir uyarı yazısı gönderdi. İşte Gezi eylemcilerinin eylem planı: “Lise ile üniversitelerde 'direniş masaları' ve 'direniş çadırları' açılacak. Resmi törenlerde devlet büyükleri protesto edilecek. 'Kürsü işgal' eylemleri yapılacak. Sol terör örgütleri, söz konusu eylemlere destek verecek.”

“Dağa çıkma, spor yap”

Bu arada, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı da, öncelikli hedef kitle olarak öğrencileri belirledi. Normalleşmenin yol haritasını çıkaran Emniyet, gençlerin sportif ve kültürel faaliyetlere yöneltilerek, “Dağ”dan uzak tutulabileceğini vurguladı. “Terörle mücadele kapasitesinin artırılması” çalışmalarına, 26.6 milyon lira ödenek ayırıldı.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler