YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Geziciler teröre ve HDP'ye isyan etti
Gezi olaylarını Mayıs 2013’te Twitter’da yönlendiren adres “@GeziParkii”, İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısından sonra HDP’ye ve PKK’ya isyan etti.
Geziciler teröre ve HDP'ye isyan etti
21 Mart 2016 / 07:19 Güncelleme: 21 Mart 2016 / 07:31

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in fitilini ateşlediği Gezi kalkışmasını HDP, PKK, FETÖ, CHP ve dış odaklarla sosyal medyadan örgütleyen hesap, İstiklal’deki saldırı sonrası kan kardeşlerine isyan etti.

Mayıs 2013’ten sonra Türkiye’de yaşanan büyük terör olaylarında hayatını kaybeden 278 sivil ve yüzlerce güvenlik mensubunun ardından nihayet Geziciler, yan yana yürüdükleri HDP ve PKK’ya karşı kandırıldığını da itiraf etti.

HDP HANGİ KAFADA?

Yapılan açıklamada HDP’ye açıkça çağrı yapılarak ‘Sana kendimizi kullandırtmayacağız’ denilen bildiride, “Dün Ankara’nın, bugün İstiklal’in ortasında canlarına kıyanların, yarın kendi yanında ona destek verenlere acımasızca kıymayacağının garantisini kim verebilir? Halk savunuculuğu rolüne bürünenler bu alçaklara terörist demiyorsa ve tüm bu sessizliğe rağmen tepki vermeyeceksek ne zaman vereceğiz? Taksim’de bir gün bizden, içimizden birinin parçalanmış cesedi etrafa savrulduğunda mı evet bunlar teröristmiş diyeceğiz? Gezi ruhu kandırılmışlığı asla affetmeyecektir. Bu zihniyet, bu şekilde kazandığı bir yönetim gücünde, hükmetme hakkını ne şekilde kullanacaktır? Ankara’da gerçekleştirilen saldırıyı PKK’nın bir kolu olan TAK üstlenmedi mi? Fail ortada apaçık şekilde durmuyor mu? Katillerimiz bu kadar açık ve net ortada duruyorken, tam bir özgürlük mücadelesi imajı veren HDP neyin kafasını yaşıyor ki ‘Daha kana doymadılar’ gibi saçma ve günü geçiştirmeye yönelik söylemlerle bizi salak yerine koyuyor?” denildi.

“@GeziParkii” adlı hesapta, bildirinin devamında şu ifadeler kullanıldı.

“Bizleri salak yerine koyarak kendi operasyonlarına alet edecek yancı, kendi vatandaşını öldürecek katil arayanlar beynine iyice kazısın. Bizi ihanetle ve operasyon hesabı olmakla suçlayan aklı boyundan kısa kalmışlar, sokaklarımızda insanlarımızı öldüren PKK’nın sözcüsü gibi davrananla da duysunlar. Kalleş eylemlerle vatandaşlarımızı öldürerek bu ülkeyi bölmek parçalamak isteyen hiçbir güç odağının maşası olmayacağız. Bizim için bir Türkiye yoksa Gezi de yok, özgürlük de yok.”

İNANIR, ÜMİT VE MANSUR SUSKUN

Gezciler de HDP’ye isyan ederken HDP’ye destek veren Kadir İnanır, Ahmet Ümit ve Lale Mansur gibi isimler ise hala suskunluğunu koruyor. Kürt sorunu uzmanı Ümit Fırat ise, HDP’ye PKK’yı durduracağını sanarak oy veren solcuların pişman olduğunu söyledi.

 

STAR

 // Bitlisli yalnız kurt
Samimi olduklarına asla I N A N M I Y O R U M... Amerkayı yeni mi keşfettiler... Kimi KANDIRIYORLAR... pkk ve uzantıları İLK DEFA MI KAN AKITIYORLAR...... bunlar MİLLETİ - haşa- APTAL MI SANIYORLAR.... KARAMAN'IN KOYUNU, SONRA ÇIKAR OYUNU.... göreceksiniz... Yine haklı çıkacağız.... Yine yanıltmayacaklar...ASLI ASLINA NESLİ NESLİNE HU......
21 Mart 2016 11:31
HAKKAT BU SOLCULAR
 // ANGARALI
GENELİ KAFALARINI KUMA GÖMÜYORLAR ,KUŞ BEYİNLİ BUNLAR KUŞ...
21 Mart 2016 Pazartesi 11:27
 // dogan
Aciklamayi begendim...
21 Mart 2016 10:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler