YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezici medyanın dikkat çeken sessizliği
Gezi olayları sırasında provokasyonlara ortak olan Hürriyet, Sözcü ve Milliyet gazeteleri, Almanya'daki protestolar sırasında göstericilere orantısız güç kullanan Alman polisini görmezden geldi.
Gezici medyanın dikkat çeken sessizliği
19 Mart 2015 / 14:17 Güncelleme: 19 Mart 2015 / 14:21

Her fırsatta Türk polisini eleştiren Paralel Yapı'ya yakınlığıyla bilinen gazeteler de Almanya'daki şiddete sesini çıkarmadı.

Avrupa Merkez Bankası, AB, IMF ve kendi hükümetleri tarafından çıkarıldığına inandıkları ekonomik krizi protesto için binlerce kişinin gösteri için toplandığı Almanya'nın Frankfurt kentinde, 'Blockupy' göstericileri ile polis birbirine girdi.

Eylemler sırasında kadınları saçlarından tutup yerlerde sürükleyen Alman polisi, sokaklardaki kalabalığa göz yaşartıcı gaz, boya ve tazyikli su kullandı. Üstün teknolojiye sahip TOMA'larla protestoculara müdahale edildi.
 
Gezici medya bugünkü manşetlerine Almanya'daki olayları taşımadı.Gezici medya üç maymunu oynuyor

Taksim Gezi Parkı eylemleri sırasında çığırtkanlık yapan bazı medya kuruluşları, Almanya'da çıkan olaylarda polisin kullandığı orantısız gücü görmedi, duymadı, yazmadı. Hürriyet, Zaman, Taraf, Sözcü ve Milliyet gazetelerinin bugünkü manşetlerinde Almanya'daki olaylara tek bir satır dahi yer verilmedi.
Gezi Parkı provokasyonunda Türk polisini manşetlerinden indirmeyen gazetelerin Almanya konusundaki iki yüzlülüğü dikkatlerden kaçmadı. Hürriyet'in Alman ortağı Bild gazetesi de polisin vandalizmine sessiz kaldı.

AFP, AP, EPA gibi uluslararası haber ajansları ile CNN ve BBC gibi medya organları da daha çok polis araçlarının ateşe verildiği görüntüleri servis etti.

15:52
 // MUHAFIZ
Eğer gerçekten BASIN özgürse;o zaman neden Aydın Doğan ve Parelelci Medya kendine baglı gazeteci ve yazarlara talimat ve emir vererek Almanya'da Frankfurt'taki olaylarda Alman Polisinin eylemcilere nasıl plastik mermiyle,bayıltıcı gazla,elektroşok'la zalimce,gaddarca müdahale ederek nasıl eylemcilere karşı LİNÇ girişiminde bulunduğunu,nezaretteki eylemcilere nasıl İŞKENCE yaptıklarını YAZMAMALARI için talimat ve emir VERİYOR????!! yoksa Almanya'da yılın gazetecilik ödülü olan Altın Victoria ödülünü aldığı için mi???!!!...
19 Mart 2015 15:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler