YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi senaryosunu Alman vakıfları mı yazdı?
Alman Büyükelçiliği, ODTÜ Radyo’da yayınlanacak ‘Alman Usulü’ programını, Almanya’da gerçekleşen seçimlerden bile fazla önemsediğini böyle duyurdu.
Gezi senaryosunu Alman vakıfları mı yazdı?
17 Ekim 2013 / 17:55 Güncelleme: 17 Ekim 2013 / 17:59

Gezi eylemlerini provoke ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan yabancıların içerisinde Alman vatandaşlarının yoğunluğu dikkat çekmişti.

Arkasında dış destek olduğu hususunda kuşku bulunmayan Gezi eylemleri öncesi ve esnasında, içimizde uluslararası Siyonizmin Truva atı olarak faaliyet gösteren Alman vakıflarının etkinliklerindeki olağanüstü artış ise gözlerden kaçtı.

Bu etkinliklerden biri, Gezi eylemlerinin iki hafta öncesinde eylemlerin adeta üssü gibi kullanılan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Yerleşkesi’nde gerçekleştirilmiş. Friedrich Ebert Vakfı’nın düzenlediği ‘Dayanışma-kentleşme’ ana temalı toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti Belediyelerinin icraatları ele alınmış ve ‘vatandaşların duruma nasıl müdahil olabileceği’ değerlendirilmiş.

80 öncesi ortalığın kana bulandığı anarşik ortamın taraflarından olan Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun da yeniden kuruluş çalışmalarının merkezi olan MSGSÜ, Masonların kontrolünde olması ile biliniyor.

Yine aynı Friedrich Ebert Vakfı’nın, eylemlerin tam başladığı günler olan 31 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde cirit attığı yer ise İstanbul Bilgi Üniversitesi olmuş. Buradaki toplantının teması da yine sihirli kelimeler ‘çoğulculuk’ ve ‘dayanışma’ olarak belirlenmiş.

Soğuk Savaş usulleriyle ODTÜ - Alman iş birliği 

Aynı günlerde gerçekleştirilen bir başka işbirliğinde ise Almanya Büyükelçiliği ve ODTÜ isimleri başrolde gözüküyorlar. ODTÜ merkezli yayın yapan ODTÜ Radyo, Alman Büyükelçiliği’nin desteğiyle, tam da Gezi eylemleri esnasında, ‘Alman Usulü’ adlı bir programa start vermiş. Bu işbirliği adeta Soğuk Savaş döneminde Türkiye Komünist Partisi’nin Doğu Almanya’da kurduğu Bizim Radyo’yu akıllara getiriyor.

Bölücü Böll'de gaz vermiş 

Siyonizmin güdümündeki bir başka ‘Alman’ Vakfı olan Heinrich Böll Stiftung ise, “Türkiye haykırıyor; ‘Her Yer Gezi” anabaşlığı ile yayına verdiği internet sitesi ve ‘Perspectives’ adlı yayın organı ile Gezi çapulcularına elinden gelen desteği vermiş. Alman Yeşiller Partisine yakınlığıyla bilinen ‘Böll’ Vakfı, geçmişinde de bölücü terör örgütüne verdiği destek ile biliniyor.

Sözde ‘Alman’ özde Siyonist ‘Alman vakıflarının, Türkiye’nin huzur ve istikrarını bozucu eylemlerin içerisinde bulunabilme cüretini göstermesinin, Türkiye’ye açık bir savaş ilanı anlamına geldiğini değerlendiren uzmanlar, “Umarız istihbarat birimlerimiz ve yetkililer bu tehlikenin farkındadır. Zira bu örtülü oluşumların çalışmaları aralıksız devam etmekte” uyarı ve temennisinde bulunuyorlar.

 

YENİ AKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler