YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi provokasyonu tutmadı sıra Kobani'de
Gezi’nin aktörleri bu kez de Kobani'de yaşananları bahane edip halka sosyal medya üzerinden ‘sokağa çıkın’çağrısı yaptı. Ünlü gazeteciler Gezi’de yanlarına çekemedikleri Kürtleri Kobani olaylarına bahane edip yanlarına çekmeye çalıştı.
Gezi provokasyonu tutmadı sıra Kobani'de
08 Ekim 2014 / 12:55 Güncelleme: 08 Ekim 2014 / 12:58

Gezi’de “mesele ağaç değil hala anlamadın mı arkadaş” diyen M. Ali Alabora’nın binlerce kişiyi sokağa dökmesinin ardından, bugün de aynı görevi bazı gazeteciler üstleniyor. Ünlü gazeteciler Fehim Taştekin ve Ceyda Karan attıkları tweetlerle resmen  iç savaş çağrısında bulundu.

IŞİD’in Kobani’ye girdiği haberleri üzerine HDP bir açıklama yaparak sokağa çıkma çağrısı yapmıştı. HDP’nin bu skandal çağrısına destek ise Cumhuriyet gazetesi yazarı Ceyda Karan ve Radikal gazetesi yazarı Fehim Taştekin'den geldi. Gazeteci kisvesi altında çalışan provokatörler, Gezi olaylarında yanlarına çekemedikleri Kürtleri bu kez Kobani olaylarını bahane ederek saflarına çekmeye çalıştı. CHP’nin gençlik örgütleri de sosyal medya hesapları üzerinden halka ‘sokağa çıkın’ çağrısında bulundu.
 
Sokaklar ateşe verildi
 
Bu çağrılar üzerine sokağa çıkan vandallar  IŞİD’e tepki bahanesiyle sokakları adeta savaş alanına çevirdi. Türkiye'nin pek çok yerinde belediye otobüsleri, çöp kamyonları, bankalar, marketler, vatandaşların özel araçları, benzinlikler yakılarak tahrip edildi.
 
Provokasyona bir destek de paralel yazardan
 
Önder Aytaç, resmi Twitter hesabında bir skandal imza attı. Aytaç, sosyal medya hesabında "Bursa terminal mescidi burası ve IŞİD bayragının arması :(" notuyla bir fotoğraf paylaştı. Aytaç'ın IŞİD armasına benzettiği şeklin Hz. Peygamber'in mührü olduğunu bilmesine rağmen, bunu IŞİD bayrağıyla ilişkilendirmesi tam bir provokasyon olarak algılandı.
 
Geziciler'in halkı ayaklandırmaya yönelik çabalarına paralel medyanın temsilcilerinden Önder Aytaç'ın attığı tweet ile, provokasyona paralel yapının da destek verdiğini ortaya koydu.

 

 

STARGAZETE

Sahte gazeteciler
 // Muhafız
Sizin gibi sahte gazeteci kimliğiyle dolaşıp cia in, Mossad ın taşeronluğunu yapan Türkiye de satılık onlarca vatan haini ajanların olduğunu artık herkes farkındadır, gezi parkı olaylarında da, şimdiki olaylarda da sizin gibi sinsi satılık ajanların bu toplumu provaka etmek için nasıl psikolojik harekat uyguladığının yine farkındadır bu toplum, ne yaparsanız yapın bu milleti kesinlikle bölemeyeceksiniz, sizi satılık gazeteci kimliğine bürünen satılık ajanlar bunu iyi anlayıp iyi bilin..!!! ...
08 Ekim 2014 Çarşamba 17:31
14:17
 // SERHİLDAN
Kürt halkının haklı tepkisine provakatörler sabotaj girişiminde bulunmuştur. Bayrak yakma, büst kırma, ateşe verme kürt halkının eylemi değildir. Kobani direnişi, iki halkın dostluğunu pekiştirecek; bunlar, bunun telaşındalar....
08 Ekim 2014 14:17
13:23
 // Mehmet Sami
Hic sevmedikleri Recep Tayyip ve nefret ettikleri bu hukumet yuzunden boyle konusabiliyorlar! istemeyerek de olsa AH KESKE diyesim geliyor, baska bir hukumet olacakti, parmaklarini kirar, dillerini keserdi bu vatan haini gazeteci bozmalarinin! Sokaga cikma yasagi yetmez, OHAL uygulamasi bu ulkeye birsey kazandirmadi! Bu tarz kosebasi hainleri ASMAK lazim gelir! Saygilar, Londra...
08 Ekim 2014 13:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler