YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı'nda 4 tutuklama
Gezi Parkı'nda 4 tutuklama
15 Haziran 2013 14:44
Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı, 27 şüpheli serbest bırakıldı.

Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında gözaltına alınan 31 kişi, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince ifadelerinin alınmasının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Mahkeme, aralarında Gezi Parkı'nda molotofkokteyli atarken göründüğü iddia edilen ve bu fotoğraflarla gündeme gelen SDP Üyesi Ulaş Bayraktaroğlu, Doğukan Onci, Furkan Tombil ve Ceyhun Dönmez'in tutuklanmasına karar verdi.

Adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle mahkemeye sevk edilen 5 kişinin de aralarında bulunduğu 27 şüpheli ise hiçbir işlem uygulanmaksızın serbest bırakıldı.

Böylece, Gezi Parkı odaklı eylemler kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan şüpheliler hakkında ilk kez tutuklama kararı verildi. Daha önce gözaltına alınan 400'ü aşkın kişi, serbest bırakılmıştı.

Gözaltına alınan 59 kişi, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince dün İstanbul Adliyesi'ne getirilmişti. TMK'nın 10. maddesiyle görevli savcılık, ifadesini aldığı şüphelilerden 26'sını tutuklanma, 5'ini de adli kontrol tedbiri uygulanması talebiyle mahkemeye sevk etmiş, 28 kişiyi ise serbest bırakmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler