YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gezi Parkı için referanduma gidebiliriz'
AK Parti Sözcüsü Çelik, Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı heyetine, projenin İstanbul halkına sorulabileceğini ve referandum yapılabileceği" teklifini sunduğunu bildirdi.
'Gezi Parkı için referanduma gidebiliriz'
12 Haziran 2013 / 23:52 Güncelleme: 12 Haziran 2013 / 23:52

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı heyeti ile yaptığı görüşmede, "Gezi Parkı'na yönelik projenin İstanbul halkına sorulabileceği, konuya ilişkin olarak İstanbul'da referandum yapılabileceği" teklifini sunduğunu bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı olaylarıyla ilgili oluşturulan 11 kişilik heyetle görüşmesi sonrasında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarda öne çıkan başlıklar şöyle:

"Gezi Parkı'nda bu eylemin kıyamete kadar sürdürülmesi hükümet tarafından kabul edilmeyecektir. Hele hele böyle bir görüşme olduktan sonra ben Gezi Parkı'ndaki gençlerin orayı boşaltacaklarını düşünüyorum"

"Türkiye, bir diktatörlük olmadığı için bu eylemler yapılabiliyor. Eğer Türkiye bir diktatörlük olsaydı bu eylemler yapılamazdı. Yapılsa bile Allah göstermesin işin şekli çok farklı olurdu. Bugüne kadar tabii ki polisin bazı müdahaleleri var. Bu müdahaleler esnasında gönlü incinen, bedeni incinen insanlarımız var. Keşke hiç olmasa ama daha bugün G8'lerin Londra'daki toplantısı esnasında protesto gösterisi yapanlarla polis karşı karşıya geldiğinde hangi görüntülerin ortaya çıktığına bakın"

AA


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler