YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Lobisi'nin hain 'trafik' planı ortaya çıktı!
İstanbul, durdu! İddiaya göre çilenin nedeni 'Gezi'ci kaostu! Trafik lobisinin yöntemi sahte kaza ve arızalar oldu! Bunun üzerine polis, özel ekip kurdu!
Gezi Lobisi'nin hain 'trafik' planı ortaya çıktı!
12 Ekim 2013 / 19:42 Güncelleme: 12 Ekim 2013 / 20:04

Megakent'in trafiği her daim vardı. Ancak hiçbir zaman son 10 günde yaşananlar kadar çile dolu olmadı. Zira, en kısa mesafeleri katetmek bile saatler almaya başladı. İşte vatandaş "Trafiğin nedeni ne?" sorusuna cevap ararken, sosyal medya ilginç bir iddia ile çalkalandı. Buna göre "duran trafiğin" arkasında, Gezi Parkı eylemlerini yöneten göstericiler vardı. İddiaya göre, göstericilerin yöntemleri ise şunlardı:

Trafiği sıkıştıracak bazı kitle eylemleri yapmak.
Trafiğe özel araçla çıkmak ve yollardaki araç sayısını artırmak.
Hareket halindeyken ani frenlerle 'küçük kazalar' yapmak ve şeritleri kapatmak.
Ön kaputu 'motorda bir sorun varmış gibi' açarak yol ortasında durmak...

Emniyet: "Konuyu araştırıyoruz"

Bunun üzerine takvim, konuyu Emniyet kaynaklarına sordu. Trafik ekipleri, iddialar üzerine 2 özel ekip kurduklarını açıkladı. Takvim'e konuşan üst düzey bir emniyet yetkilisi, "İddiaları biliyoruz. Vatandaşın mağdur olmaması için iki özel ekip oluşturuldu. Hem Avrupa hem de Anadolu yakasında konu araştırılıyor" dedi. Öte yandan, trafik eyleminin nedenlerinden birinin de Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 27 Eylül'de duyurduğu metro yatırımları oldu. Trafik lobisi, bu çalışmaları baltalamak için devreye girdi.

Bayramlık İstanbul!

9 günlük bayram tatili dün başladı. Tatil en çok İstanbul'a yaradı. Zira 15 milyonluk kent, bir anda boşaldı. Memleketine ya da tatile gitmek isteyen vatandaşlar, havaalanları ile otogarlara akın etti. THY ve özel havayolu şirketleri yoğun yolcu taleplerini karşılamak için ek seferler koydu. Bayram tatiline çıkanlarla, gurbetçilerin bayram için Türkiye'ye gelmeye başlaması sınır kapılarında yolcu yoğunluğu yaşanmasına yol açtı.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler