YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi eylemi Erdoğan'ı hedef aldı!
Gezi eylemi Erdoğan'ı hedef aldı!
03 Ağustos 2013 19:59
MAK’ın yaptığı kamuoyu araştırmasına göre, halkın yüzde 64’ü Gezi Parkı olaylarının Başbakan Erdoğan’ı hedef aldığı görüşünü taşıyor.

Gezi olaylarının arkasında dış güçlerin olduğunu savunanların oranı da yüzde 57 oldu.

MAK Danışmanlık Şirketi’nin Haziran ayı sonunda 54 bin vatandaşla yaptığı anket, Gezi parkı olaylarıyla ilgili ilginç istatistikler ortaya koydu. “Gezi Parkı olayları kimi ya da neyi hedef almıştır” sorusuna, ankete katılanların “yüzde 64’ü Başbakan Erdoğan yanıtını verirken, yüzde 14’ü hükümet, yüzde 8’i ekonomi, yüzde 14’ü diğerleri” dedi.

Gezi'nin suçlusu provokatörler ve CHP: Gezi eylemiyle başlayan süreçte kim suçlu sorusuna, yüzde 29 hükümet yanıtını verirken, yüzde 60 provokatörler, marjinal gruplar, yerli ve yabancı ajanlar ile CHP yanıtını verdi.

Dış bağlantı diyenlerin oranı yüzde 57:  “Gezi olaylarının arkasında sizce dış bağlantı var mı” sorusuna, yüzde 57 evet derken, yüzde 31 hayır dedi. Kararsızlar ise yüzde 12’de kaldı.

Yüzde 44 polis orantısız güç kullanmadı: Polisin orantısız güç kullanıp kullanmadığı sorusuna, yüzde 44 hayır kullanmadı, yüzde 40 kullanmıştır yanıtını verirken, yüzde 16 kararsız kaldı.

Alevi-Sünni kavgası: “Dış güçlerin Türkiye’de Alevi-Sünni kavgası çıkarmak istediğini düşünüyor musunuz” sorusuna ise ankete katılanların yüzde 58’i evet, yüzde 25 hayır derken, yüzde 17 kararsız kaldı.

En beğenilen lider Erdoğan: En beğenilen lider sıralamasında Başbakan Erdoğan yüzde 41 ile birinci sırada yer alırken, Cumhurbaşkanı Gül yüzde 17 ile ikinci, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 9 ile üçüncü sırada yer aldı. Dördüncü sıradaki isimler ise yüzde 7 ile Mustafa Sarıgül ve MHP lideri Devlet Bahçeli oldu.

 

STAR

Sandik
 // Huseyin yildirim
Seni bilmem ama Ben cok pismanim sana oyvermekle cooooooook gunah isldim ...
04 Ağustos 2013 Pazar 09:11
22:17
 // BENİM ANKET SUNUMUM
1.Gezi olayları, barış sürecini hedef almıştır.
2.İngiltere, Almanya, Fransa, İsrail, İran ve Suriye deki güçler buna öncülük etmiştir.
3.Azınlığın çoğunluğa hükmetmesi amaçlanmıştır.
4.Ekonomi çökertilmek istenmiştir.
5.Sevr ve Lozan daha güçlü bir biçimde hortlatılmaya çalışılmıştır.
6.Dev projeler sabote edilmek istenmiştir.
7.İç savaş provası yapılmıştır.
8.İllegal örgütlere cesaret verilmiştir.
9.Faydalı yanı, ak ile kara, net olarak belirginleşmiş, maskeler çıkarılmıştır.
10.Başbakan Erdoğan, bir dünya lideri olmuştur. Halkının desteği ile, sarsılmazlığı tescil edilmiştir....
03 Ağustos 2013 22:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler