YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi doktorlarına soruşturma açılacak mı?
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, mesaisini bırakıp Gezi Parkı’na giden doktorlar hakkında soruşturma açılacağını söyledi.
Gezi doktorlarına soruşturma açılacak mı?
14 Haziran 2013 / 12:36 Güncelleme: 14 Haziran 2013 / 12:37

Bakan Müezzinoğlu, Wow Otel’de düzenlenen “I. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı'nın açılış törenine katıldı.

Programın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, “Gezi Parkı’na giden doktorlara soruşturma açılacak mı?” sorusuna ilişkin şunları söyledi:

“Sağlık hizmeti sunma mekanları ve merkezleri bellidir. Herhangi bir yerde bir reçete yazmak tedavi yapmak Sağlık Bakanlığı’nın iznine tabidir. Buralarda oluşabilecek herhangi bir malpraktisin muhatabı ve sorumlusu hukuken kim olduğunu bir kayıt sistematiğinin olması, Türkiye’de sağlıkla ilgili olan uygulamaların bilgilerinin toplanması, yarın doğacak hukuki sonuçların takibi için bir sistemin bir düzenin olması gerekir.

Bu anlamda düzenin ve sistemin kurulması adına bölgedeki tüm özel kamu hastanelerine gelecek tüm yaralı hastalarla ilgili, bilgi akışının sağlıkla yapılmasıyla ilgili duyurular yapıldı. Ama yasadışı veya izin dışı uygulamalar yapıldığında da tabii savcılık gereğini yapar.”

Bakan Müezzinoğlu, mesai dışında kimsenin nerede ne yaptığına karışmadıklarını ifade ederek, “Ama mesaisini bırakıp da gittiyse soruşturma yapılır” diye konuştu.

 

İHA

13:57
 // BÜYÜK ÖRGÜTLENME
Bu örgütlenme yıllarca süren profösyonelce çalışmaların ürünüdür. Merkez üssü bellidir. Statükonun tek sermayesi ve umudu, bu olaylar olmuştur. Ülkemize ve milletimize yönelik topyekün bir saldırı ile karşıkarşıyayız....
14 Haziran 2013 13:57
13:39
 // İZMİR İN TÜRKİYEYİ İŞGALİ
Nerede bir faşist, mason, vatan, millet, din düşmanı varsa, İzmir denilen kurtarılmış bölgeye üs kurmuş durumda. İşleri, Türkiyenin muhtelif yerlerinde fitne fesat çıkarıp, genele yaymak ve parsayı toplamak....
14 Haziran 2013 13:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler