YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gezi' davasında istenen en az ceza!..
'Gezi' davasında istenen en az ceza!..
01 Haziran 2014 16:12
Antalya'da Gezi olayları ile ilgili 5 şüphelinin tutuksuz yargılandığı davada savcı 11-98 yıl hapis cezaları istedi.

Antalya'daki Gezi protestolarına katıldıkları gerekçesiyle Ayşe Deniz Karacagil, Murat Sezgin, Mustafa Cihan Yılmaz, Ali Karakuş ve Leyla Nuyan'ın yargılandığı dava, Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde 12 Haziran'da görülecek. Şüpheliler, 'Kamu malına zarar vermek', 'kamu görevlisine karşı direnmek', 'toplantı gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet', 'terör örgütü üyeliği' ve 'kanuna aykırı toplantı veya gösteri yürüyüşleri düzenlemek' suçlamalarından ve bu suçları birden fazla işlemekten yargılanacak.

Söz konusu davada Karacagil için 24 yıldan 98 yıla kadar, Sezgin için 26 yıldan 95 yıl 6 aya kadar, Yılmaz için 16 yıldan 55 yıl 4 aya kadar, Karakuş için 11 yıldan 26 yıla kadar ve Nuyan için 13 yıldan 38 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Sanıklar için hazırlanan iddianamede, takılan kırmızı fuların sosyalizmi simgelemesi ya da üst aramasında bulunan EGO toplu ulaşım kartı suç delilleri arasında yer alıyor.

Bu davada 98 yıla kadar hapsi istenen Karacagil, bir gün sonra bu mahkemedeki suçlamalardan biri için bir başka mahkemede daha hakim karşısına çıkacak.

 

İHA

16:26
 // Anıl günay
Bu mahlukları insan yerine koyup da hapis cezası vermek doğru değil orada dışarıdakinden daha iyi bakılır bunlara yediği içtiği devletimize zarardır. Başbakanımız ve diğerleri kararlı bi şekilde konuşarak halletmeye çalışıyorlar belki bir umut düzelirler diye ama bu tayfalar için konuşmanın kâr etmediğini görüyoruz 'şeriat' mutlaka getirilmeli can tatlıdır bakalım o zaman da böyle sokağa dökülürler mi?...
01 Haziran 2014 16:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler