YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Geriye bu anlar kaldı
20 Eylül'de hastaneye yatırılan ve 1 Ekim'de de ameliyatla safra kesesi alınan Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan, bu sabah vefat etti. İşte Erdoğan'dan geriye bu görüntüler kaldı
Geriye bu anlar kaldı
07 Ekim 2011 / 17:20 Güncelleme: 07 Ekim 2011 / 17:35

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 88 yaşındaki annesi Tenzile Erdoğan, 20 Eylül’de karın ağrısı ve yüksek ateş şikayeti nedeniyle başvurduğu İstanbul Medipol Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

1 Ekim’de gerçekleştirilen operasyonla Tenzile Erdoğan’ın safra kesesi alındı. Ameliyat sonrasında yoğun bakımda klinik tablosu düzelen Erdoğan, iyileşmiş olarak servise nakledildi. Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan, bu sabah 07.30'da ani dolaşım yetmezliği tablosunun gelişmesinin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.15’te vefat etti.

Tenzile Erdoğan yarın öğle vakti Fatih Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

56 YILDIR İSTANBUL'DA YAŞIYORDU

Tenzile Erdoğan, 1933 yılında Rize’nin Güneysu ilçesinde dünyaya gelmişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Erdoğan ve Vesile İlgen'in annesi olan Tenzile Erdoğan, 1955 yılından bu yana İstanbul'da yaşıyordu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler