YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gerginliğe Çiçek yorumu
Gerginliğe Çiçek yorumu
23 Kasım 2011 12:52
Dün Melis'te yaşanan gerginliği bugün TBMM Başkanı Cemil Çiçek değerlendirdi. Çiçek, "Meclisimizin saygınlığı açısından biraz daha dikkatli davranmamız gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ''Milletin tüm sorunlarının çözüldüğü ve çözüleceği yer olarak kabul ettiğimiz Meclisimizin saygınlığı açısından biraz daha dikkatli davranmamız gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

Çiçek, Mecliste gazetecilerin ''TBMM Genel Kurulunda dün tartışma yaşandı ve sonrasında da CHP milletvekilleri kürsüyü işgal etti. Bu konuda ne düşünüyorsunuz '' sorusuna, dün yurtdışında olduğunu hatırlatarak,  ''Ben dün burada yoktum, yurtdışındaydım, Çek Cumhuriyeti'nden döndüm. Maalesef bu tür hoş olmayan durumu da gazetelerden gördüm'' dedi.

24. Dönem Parlamentosunun çalışmalarına iyi başlamadığını belirten Çiçek, şöyle konuştu:

''Halbuki milletimizin büyük beklentisi vardı. Güzel bir seçim yaptık ama iyi başlayamadık. Arka arkaya yaşanan görüntüler, üslup tartışmaları ki bu üslup da 67. madde açısından da değerlendirilmesi gereken bir üslup. Hoş olmayan görüntüler, küslükler, dargınlıklar, kavga görüntüleri Meclisin mehabeti, saygınlığı açısından uygun bulmadığım, doğru bulmadığım görüntülerdir, tavırlardır. Burada 'Şu kişi mi, bu kişi mi ' kişiselleştirerek bir değerlendirme yapmak, benim baktığım noktadan fayda getirmez. Sıfatımız ne olursa olsun en başta ben kendim olmak üzere, teker teker tüm milletvekillerimize, gruplarımıza, grup yöneticilerimize, Meclisi yönetenlere hepimize özel sorumluluklar düşüyor. Milletimizin umudunu boşa çıkarmayalım. Milletin tüm sorunlarının çözüldüğü ve çözüleceği yer olarak kabul ettiğimiz Meclisimizin saygınlığı açısından biraz daha dikkatli davranmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu safhada söyleyeceğim budur.''  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler