YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Gerekirse istifa ederim"
CHP'de resepsiyon restleşmesi yaşanıyor. 29 Ekim resepsiyonuna katılıp katılmama konusunda parti ikiye bölündü. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, böyle bir tavrımız açıklaması yaptı ancak "Resepsiyoan katılmayacağız" diyen İnce söylediklerinin arkasında...
"Gerekirse istifa ederim"
15 Ekim 2010 / 13:40 Güncelleme: 15 Ekim 2010 / 13:40

CHP’nin Abant toplantısında muhaliflerin ‘Üniversitelerde başörtüsüne izin verilemez’ ültimatomunun ardından iki CHP ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ‘eşli’ ve eşsiz’ olarak verdiği 29 Ekim resepsiyonlarını bu 29 Ekim’de birleştirme kararı üzerine CHP’den iki farklı açıklama geldi. Grup Başkanvekili Muharrem İnce “Bu yıl resepsiyona katılmayacağız” derken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim Cumhurbaşkanlığı’nı boykot gibi bir tavrımız yok” diye konuştu.

İNCE: RESEPSİYONA KATILMAYACAĞIZ


Dün kameraların karşısına geçen Muharrem İnce, 29 Ekim resepsiyona katılmayacaklarını söyledi. Gerekçesini ise “Başbakan, ‘kamuda, ilköğretimdetürbanolmayacak’ demiyor. Cumhurbaşkanı niye konuşmuyor? Ne oldu da iki resepsiyonu bire indiriyor? Türbanı ilkokula indirmenin Çankaya’daki başlangıcı mı acaba” sözleri ile açıkladı.

KILIÇDAROĞLU: BOYKOT ETMEYECEĞİZ

Akşamgazeteve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile bir araya gelen Kema Kılıçdaroğlu ise, İnce’nin sözlerinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: “29 Ekim’e daha çok var. Resepsiyon şimdiden ulusal mesele haline getirilmesin. Cumhurbaşkanlığı makamını boykot gibi bir tavrımız yok. Sayın Muharrem İnce böyle bir açıklama yaptı mı, bilmiyorum.”

İNCE: GEREKİRSE İSTİFA EDERİM

Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından ise star’a “Gündüz söylediklerimin arkasındayım Söylediklerim kişisel görüşüm değil” dedi. CNNTürk de de “Takdir genel başkanıma aittir. Eğer yanlış yapmışsam istifamı ister veririm, yanlış yapmadığını düşünüyorum” diye konuştu. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler