YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gereken cevabı verdiler
Bakan Ergün, TBMM Başkanlığına sunulan Anayasa değişikliği teklifi ile ilgili CHP'nin iddiası hakkında, ''Arkadaşlarımız bu konuya gereken cevabı verdiler" diye konuştu...
Gereken cevabı verdiler
01 Nisan 2010 / 12:05 Güncelleme: 01 Nisan 2010 / 12:09

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, TBMM Başkanlığına sunulan Anayasa değişikliği teklifi ile ilgili CHP'nin iddiası hakkında, ''Arkadaşlarımız bu konuya gereken cevabı verdiler. Anayasa Değişiklik Paketini Meclis Başkanlığına sunanlar bir grup başkanvekili arkadaşımız ve bazı milletvekilleriydi. Dolayısıyla listede kimlerin imzası olduğunu arkadaşlarımız biliyorlar ve bu konuda gereken cevabı verdiler'' dedi.

Bakan Ergün, Türk Patent Enstitüsü'nde (TPE) düzenlenen törende, Piyasa Gözetim ve Denetimi yeni dönem açılışını yaptı.

Toplantının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergün, ''Dün akşam saatlerinde CHP'li İsa Gök ve Hakkı Süha Okay, Anayasa Değişiklik Paketiyle ilgili sunulan iki ayrı liste olduğunu ve bunlardan birinde TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in de imzasının olduğunu iddia ettiler. Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?'' şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

''Arkadaşlarımız bu konuya gereken cevabı verdiler. Çünkü bu listeyi Meclis Başkanlığına sunan arkadaşlardan birisi bir grup başkanvekili arkadaşımız ve bazı milletvekilleriydi. Dolayısıyla listede kimlerin imzasının olduğunu arkadaşlarımız biliyorlar, bu konuda gereken cevabı verdiler onun dışında benim söyleyeceğim birşey yok.''

Ergün, ''CHP'li vekillerin o gösterdikleri liste nereden geldi?'' şeklindeki soruya da ''Onu onlara soracaksınız, o listeyi nasıl oluşturdular'' karşılığını verdi.

''Burhan Kuzu'nun da (yasal hakkımızı kullanacağız) şeklinde bir açıklaması oldu'' şeklindeki hatırlatmaya karşılık da Bakan Ergün, bugün piyasa gözetim ve denetim faaliyetleriyle ilgili önemli bir toplantı yaptıklarını söyledi. Bu konuya odaklanmışken cevabı verilmiş konuları tekrar gündeme getirmenin doğru bir yaklaşım olmayacağını dile getiren Ergün, ''Türkiye'de piyasa ekonomisinin sağlıklı bir şekilde işlemesine önemli katkı sağlayacak bir faaliyetimiz var. Bu önemli faaliyetin 2 CHP'li milletvekilinin sözüyle örtülmesine izin vermeyelim'' dedi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler