YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gerekçeler tamam AKP'yi kapatacağız'
İnternete düşen şok bir ses kaydı, AK Parti'yi kapatma davasında Başsavcı Yalçınkaya'nın iddianamenin gerekçelerini Google arama motorundan düzenlediğine ilişkin iddiaları doğrulayacak bilgiler içeriyor.
'Gerekçeler tamam AKP'yi kapatacağız'
27 Nisan 2010 / 08:03 Güncelleme: 27 Nisan 2010 / 09:47

İnternete düşen ses kayıtlarına bir yenisi daha eklendi. Habervaktim adlı internet sitesinde yer alan ve Anayasa Mahkemesi'nin asker üyesi Serdar Özgüldür'e ait olduğu iddia edilen ses kaydı "AK Parti'ye kapatma davası" konusunda skandal ifadeler içeriyor.

AK Parti hakkında açılan kapatma davası sonrasına ait olduğu anlaşılan ses kaydında AYM Üyesi Özgüldür, dava gerekçelerinin tamamen uydurma, internetten alınma olduğunu kabul ederken şunları söylüyor: "AKP devleti yıkacak ne yapmış, hepsi şeyden internetten alınma, uydurma ama aynı zamanda hepsine savunma yapmışlar, özü ile ilgili yani. Efendim bu olay öyle olmamıştır, şöyle olmuştur deseydi tek kelime ile bunların hepsi uydurmadır, aslı gelsin, bantlar gelsin, işte ses kayıtları gelsin dese, malzeme yok. Karşı tarafta (Başsavcılık) bunu ispat edemiyor. Onlar bunu kabul edipte savunma yaptığı için biz de onları artık madem kabul ediyor diye gittik..."

'BİRAN ÖNCE KAPATACAĞIZ'

Kayıtta, AK Parti için ikinci bir kapatma davası açılmasını isteyen Özgüldür "Tespit ettik işte. Odak dedik. Bu saatten sonra yoğunluk aramayacağız. Başsavcı yeniden dava açsa bu iş biter. AKP için tek şey yeter, dava açılsın yeter. TSK rahatsız, AKP'yi biran önce kapacağız... AKP kapatılınca hepsi içeri alınacak" diyor.

suç,anayasa mahkemesinin...
 // ibrahim çelikoğlu
Anayasa Mahkemesi davayı kabul edebilmek için somut deliller
istemesi gerekirdi.Her geçen gün biraz daha kirli çıkınlar meydana çıkıyor.Kaybeden kim? Hukuk.Yargı.Millet gözünüaçmış,doğru ve eğrileri araştırabiliyor.Korkudan ses etmiyen,devletinin pisliklerini sinesine çekenlerde cesaretlenmiş gibi...Yavaş yavaş yargınında suyu ısıtılmalıdır.Yargı olmayan yerde bir şey olmaz.Toprak olur kururuz......
27 Nisan 2010 21:13
sıkarsa
 // tanju
Sıkıyosa kapatsınlar o zaman bu millet üzerine düşeni yapacaktır....
27 Nisan 2010 15:00
ÖNCE BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ OLSUNLAR !
 // VATANDAŞ
Hiçmi düşünmüyorlar aldığımız maaş helalmı hakkediyormuyuz biz adaletlimiyiz yoksa yanlışmı yapıyoruz eller bu işi nasıl yapıyor biz nasıl yapıyoruz.Beyler dünya küçüldü sayenizde millet değil T.C.Anayasasını AB de kimin yargısı nasıl çalışıyor ve kim daha adaletli onu bile bilip AİHM de hak aramak için yıllardır kapı aşındırıyor.Soralım vatandaşmı haksız ne istediğini kimi seçeceğini bilmiyor yoksa örtü altından kantar gösterenlermi çok......
27 Nisan 2010 09:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler