YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gerçeker'den flaş açıklama
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, 'Yasama görevini yaptı. Şimdi sıra yargıda' diye konuştu...
Gerçeker'den flaş açıklama
10 Şubat 2011 / 11:15 Güncelleme: 10 Şubat 2011 / 11:16
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, "Yasama görevini yaptı. Şimdi sıra yargıda. İnşallah bu karar ülkemiz için iyi olur. Yargıya güven daha da artar. Yargı olarak biz görevimizi yapacağız.’’ dedi.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, yargıda iş yükünün hafifletilmesi için Yargıtay ve Danıştay’da daire sayısını artıran yasa tasarısının dün gece Meclis’ten geçmesi sonrası ilk kez konuştu.

Gerçeker, yasa tasarısının yasalaşmasının ardından Yargıtay’a 137 yeni üyenin geleceğini hatırlatarak, ‘’Bu arkadaşlarımız da belli nitelikleri taşıyan ve görevini layıkıyla yapacak arkadaşlarımız olacaktır. Onlar da adalet için çalışacaklardır.’’ diye konuştu.

Yargıtay girişinde konuya ilişkin soruları yanıtlayan Gerçeker, daha önce tekrar tekrar görüşlerini aktardığını ifade ederek, ‘’Bölge adliye mahkemelerinin kurulmasını istemiştik. Ancak yasama tarafından daireler kurulması kararlaştırıldı. Yasama görevini yaptı. Şimdi sıra yargıda. İnşallah bu karar ülkemiz için iyi olur. Yargıya güven daha da artar. Yargı olarak biz görevimizi yapacağız.’’ şeklinde konuştu. (CİHAN)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler