YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gerçeker'den Erdoğan'a yanıt
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine tek cümleyele yanıt verdi: Olabilir o kendi değerlendirmesi"
Gerçeker'den Erdoğan'a yanıt
12 Nisan 2010 / 10:21 Güncelleme: 12 Nisan 2010 / 10:29

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, '' Biz anayasa değişiklikleriyle ilgili, yargı bağımsızlığıyla ilgili görüşlerimizi ortaya koyuyoruz. Herhalde demokratik bir ülkede bu kadar düşünce belirtme özgürlüğü de olduğunu sanıyorum'' dedi.

Gerçeker, Yargıtay'a gelişinde gazetecilerin bugün Ankara Adliyesi'nde hakim ve savcılarla yapacağı toplantıyla ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın toplantıya ilişkin eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, Gerçeker, ''Olabilir o kendi değerlendirmesi. Arkadaşlarımızla sohbet edeceğiz, sorunlarımızı tartışacağız'' dedi.

Gerçeker, ''Toplantının gündeminde ne var?'' sorusuna ise ''Hiç bir şey yok. Gündemde sadece sohbet var'' yanıtını verdi.

Hasan Gerçeker, diğer sorular üzerine toplantının basına kapalı yapılacağını, toplantı yapılmasına ilişkin talebin adliyedeki hakim ve savcılardan geldiğini söyledi.

Bir başka soruyu yanıtlarken de Gerçeker, Yargıtay'da anayasa çalışmalarıyla ilgili oluşturulan komisyonunun raporunu tamamlamasının ardından bugün Başkanlar Kurulunu toplayabileceklerini bildirdi.

Gerçeker, soruların ardından bir konuyu paylaşmak istediğini ifade ederek, ''Biz 'inandığımızı söyleriz' derken bu eleştiri konusu oluyor. Biz anayasa değişiklikleriyle ilgili, yargı bağımsızlığıyla ilgili görüşlerimizi ortaya koyuyoruz. Her halde demokratik bir ülkede bu kadar düşünce belirtme özgürlüğü de olduğunu sanıyorum. Bunu özellikle belirtmek istedim'' diye konuştu.

A.A.

BİR HUKUKÇU HUKUKU SÖYLEMELİ !
 // VATANDAŞ
Şayet herkes inandığını söylerse 8 milyar insanın inancı ortaya çıkarki ayıkla inançların taşını !...
12 Nisan 2010 11:35
657
 // engin
Bu yüksek yargı mensupları devlet memuru değillermi sabah akşam açıklama yapıyor ve başbakanla atışabiliyorlar ???...
12 Nisan 2010 11:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler