YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Generalleri öldürülen Rusya şoka girdi!
Muhalifler Türkmendağı bölgesindeki gizli toplantıya baskın yaptı, aralarında Rusların da bulunduğu 8'i general rütbesinde 15 askerin öldürdü. Rejim muhaliflerin bu saldırısı Rusya'yı adeta şoka soktu.
Generalleri öldürülen Rusya şoka girdi!
04 Şubat 2016 / 13:30 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 14:24

Esed rejimi muhalifleri, Türkmendağı bölgesinde Rus ve rejim generallerinin bir araya geldiği toplantıya baskın düzenledi. Baskında 8'i general rütbesinde 15 asker öldürüldü.

Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Valeri Gerasimov Suriye'de öldürülen askerlerle ilgili İnterfax'a bir açıklama yaptı.

TÜRKLER SURİYE TOPRAKLARININ HER BİR KÖŞESİNDE ÇOK ETKİLİ

Gerasimov, "Suriye'de olup bitenlerden tamamen Türkiye sorumludur. Bu olay bardağı taşıran büyük bir suikast. Bu büyük bir saldırı ve bu saldırının arkasındaki tek güç Türkler. Görülüyor ki sahada yani Suriye topraklarının her bir köşesinde Türkler çok etkililer. Bu suikast unutulmayacak. Kahraman askerlerimizin intikamı alınacak. Bu Türklerin biz Ruslara karşı ilk icraatları değil bunlar Çeçenistan'da, Ermenistan'da, Ukrayna'da, Kırım'da hep karşımıza çıkanlardır. Bu unutulmayacak." dedi.

EŞİ GÖRÜŞMEMİŞ BİR MEYDAN OKUMA

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise, Türkiye’ye yönelik suçlamalarını yineleyerek kin kustu.

Konuşmasında Türkiye'nin Kasım 2015'te Rus savaş uçağını düşürmesine değinen Lavrov, "Türkiye'nin teröristlerle yaptığı bu suç ortaklığını hiç unutmayacağız. Ancak Suriye'de askerlerimizin ölümünden doğrudan sorumlu olan Türkiye'yi yöneten elit ile Türk halkı içindeki dostlarımızı bir tutmuyoruz" dedi.

Türkiye'nin eylemlerinin "Rusya'ya karşı eşi görülmemiş bir meydan okuma" olduğunu söyleyen Lavrov, bunun ikili ilişkileri etkilememesinin mümkün olmadığını vurguladı. Rus bakan, "Ülkelerimiz arasında son yıllarda büyük emek harcanarak kurulmuş işbirliği pek çok alanda askıya alınıyor. Bu bizim seçimimiz değildi" dedi.


 

 // antalyalı
Ömer efendi CHP li CHP lilerin hepsi aynı görüşuta de müslümanlar yıllardır ateş içinde yanıyor utanmaz sıkılmaz adam ne kahramanlık hayali Rusya vurdukça seyretsinlerni adam kendi rahatını düşünüyor...
05 Şubat 2016 18:15
 // y.blta
Ömer Bey Siz çok güzel ya görüyorsunuz galiba ne alakası var...
05 Şubat 2016 16:36
 // hakikat
Dağa yeni başladık sonunu gör...
05 Şubat 2016 13:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler