YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Generaller hakkında suç duyurusu
Generaller hakkında suç duyurusu
01 Mart 2010 17:13
Genç siviller , 4 emekli orgeneral hakkında suç duyurusunda bulundu

Genç Siviller Zonguldak Gönüllüleri, Balyoz darbe planı şüphelisi 4 emekli orgeneral hakkında suç duyurusunda bulundu.
 Zonguldak Madenci Anıtı'nda toplanan Genç Siviller Zonguldak Gönüllüleri adına konuşma yapan Tuncay Yıldız, bu konuda muhataplar tarafından yapıldığı belirtilen açıklamaların kamuoyunu tatmin edici nitelikte olmadığını belirtti.
 

Yıldız, "Bu tür planların iç ve dış güvenlik tatbikat amaçlı planlar olduğu yönünde basında yer alan açıklamalar, endişeleri gidermekten çok endişeleri artırıcı niteliktedir. Demokrasinin yaşanması ve geliştirilmesi için toplumun her kesimine görevler düşmektedir. En önemli görevimiz de sessiz kalmamak, tepki ve beklentilerimizi ortaya koymaktır. Genç siviller olarak, başlatılan soruşturmaya destek olma adına bizler de suç duyurusu dilekçemizi bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletmesi için Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'na vereceğiz." diye konuştu. 
 

Zonguldaklı Genç Siviller olarak hukuk devleti beklentisi içinde olduklarını ifade eden Yıldız, şunları söyledi: "Hukuka uygunluk, hukuka saygı bir zorunluluktur. Her ne sebeple olursa olsun keyfiyete, yasa dışılığa karşı olduğumuzu ve bunun için de Yargı başta olmak üzere bütün kurumların görev yapması gerekmektedir."
 

Genç Siviller Gönüllüleri, "Darbelere hayır, Yeni Anayasa şart, Genç siviller darbelerden rahatsız" yazılı dövizler taşıdı.
Açıklamaların ardından Tuncay Yıldız, Burhan Temel Çınar, Ömer Faruk Yılmaz, Levent Özdede, Muharrem Aydın ve Doğan Nur isimli vatandaşlar, Zonguldak Adliyesi'ne gelerek Balyoz darbe planı şüphelisi emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek ve emekli Orgeneral Ergin Saygun hakkında suç duyurusunda bulundu. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler