YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
General Eşref Akıncı Kışlasından 150'den fazla asker terhis oldu
General Eşref Akıncı Kışlasından 150'den fazla asker terhis oldu
01 Ocak 2014 10:26
General Eşref Akıncı Kışlasından 150'den fazla asker terhis oldu.

Mamak 28. Mekanize Piyade Barış Gücü Tugayında askerlik süresini 15 aydan 12 aya indiren kararnameden yararlanan ve erken terhis hakkı kazanan 150'den fazla asker terhis edildi.

Askerler, bağlı bulundukları bölüklerle tören alanına geldikten sonra arkadaşları ve komutanlarıyla vedalaştılar. Ardından servis araçlarına binip havaalanı, AŞTİ ve tren garına gittiler.

Terhis olan Rıdvan Yıldız, buruk bir sevinç yaşadığını belirterek, aylardır beraber olduğu arkadaşları ve komutanlarından ayrılacağını söyledi. Askerlik görevini yerine getirdiği için gururlu olduğunu vurgulayan Yıldız, "15 ay yapmak için geldim ama yeni çıkan kanunla 12 ay oldu. Bu da biz askerleri sevindirdi. Bize yılbaşı piyangosu oldu, darısı bütün arkadaşlarımın başına" ifadesini kullandı.

Yıldız'ın babası da çok mutlu olduğunu belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a askerliği 12 aya indirdiği için teşekkür etti.

Erzurum'dan geldiğini bildiren Rıdvan Yıldız'ın babası, "Bu gece sabah olmadı. Evladımı sağ selamet aldıktan sonra gururluyum. Pazartesi bir oğlumu daha askere gönderiyorum. Geçen sene bugünler oğlumu yolcu ettim, bugün de alıyorum" dedi.

Askerliği biten Okan Kurt'un babası Türkfer Kurt da çok mutlu olduklarını vurgulayarak, oğlunu gönderdiğinden daha iyi bir şekilde aldıklarını kaydetti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler