YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
General, arka kapıdan kaçmak isterken yakalandı
Darbe girişimi sonrası hakkında yakalama kararı verilen 3. Kolordu Komutanı Korgenaral Erdal Öztürk, Bursa’nın İnegöl ilçesinde köfte yerken yakalandı. Polisi fark eden Öztürk'ün arka kapıdan kaçmaya çalıştığı öne sürüldü.
General, arka kapıdan kaçmak isterken yakalandı
17 Temmuz 2016 / 09:49 Güncelleme: 17 Temmuz 2016 / 12:17

Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup bir grubun darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkartılan 3. Kolordu Komutanı Korgenaral Erdal Öztürk, Bursa’nın İnegöl ilçesinde köfte yerken yakalanırken, polisleri fark eden generalin arka kapıdan kaçmaya teşebbüs ettiği, ancak karşısında polisleri görünce geri döndüğü belirtildi.

Dün akşam bir grup askerin yaptığı darbe girişiminin ardından hakkında yakalama kararı çıkartılan 3. Ordu Komutanı Korgenaral Erdal Öztürk’a ait 06 FB 3773 plakalı özel otomobil takibe alındı.

Ankara’dan Bursa istikametine seyir halinde olan özel otomobilin İnegöl’e giriş yaptığı tespit edildi. İnegöl’de bir köftecinin önünde duran özel otomobilden inen 3. Ordu Komutanı Korgenaral Erdal Öztürk, eşi ile birlikte öğle yemeği için köfteciye girdi. Yemek yediği sırada sivil polisleri fark eden Korgenaral Erdal Öztürk, eşi ile konuştuktan sonra masadan kalkarak arka kapıya yöneldi. Bu sırada arka tarafta bulunan polisleri görünce yeniden masasına oturdu.

Korgenaral Erdal Öztürk ve eşi yemek yedikten sonra kalkmak üzere iken, İnegöl Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan ve beraberindeki polis ekipleri tarafından oldukça nazik bir şekilde alınarak polis aracına bindirildi. Korgeneral Öztürk, gözaltına alındıktan sonra polis eşliğinde İstanbul'a götürüldü.

'TELEVİZYONDAN KIŞLAYA DÖNÜN EMRİ VERMİŞTİ' 

3. Kolordu Komutanı Erdal Öztürk, darbe girişiminin yaşandığı gece NTV’ye açıklamalarda bulunup askerlere kışlaya dönün emri vermişti. Erdal Öztürk, şunları söylemişti:"TSK'nın emir komutası ve hiyarşisi dışında, herhangi bir emir olmaksızın, birtakım muhtelif faaliyette bulunan askeri birlikleri derhal kışlalarına dönmeleri emrini veriyorum. Bütün 3. Kolordu personelinin derhal kışlalarına dönmesini bekliyorum. Aksi takdirde hukuki işlem yapılacağını da belirtmek istiyorum.

TSK tektir. Emir komutası bellidir. TSK, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hiyarşisinin, TBMM ve Türk halkının iradesine saygılıdır. Büyük çapta büyük birlik olmadığı kanaatindeyim. Kışlalarına dönmeleri için her türlü gayreti sarfedeceğiz." 

 

İHA

 // Vatansever
Halk meydana cikinca kendini kurtarmak icin olmasi buyuk ihtimal....
17 Temmuz 2016 17:51
 // Mustafa Avcı
Demek ki danışıklı döğüş söz konusu!...
17 Temmuz 2016 12:31
 // Mesut
Açılması göz boyama. Gerçekten darbeye karşı olan birliğinin başına geçer ve oradan ayrılmak.kofte yemek için buraya gitmez....
17 Temmuz 2016 10:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler