YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay’ı çöp konteynerleriyle korudular
Polis memuru Alaaddin Korkmaz, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay'a yürüyen tankları çöp konteynerleriyle durdurduklarını anlattı.
Genelkurmay’ı çöp konteynerleriyle korudular
21 Temmuz 2016 / 13:07 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 13:13

Polis memuru Aladdin Korkmaz, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı.

Korkmaz, Genelkurmay Başkanlığı’na girmek isteyen 12 tankın önüne çöp konteynerlerini dizdiklerini belirterek, şunları anlattı:

“Olay günü bir anons geldi ve Çankaya İlçe Emniyet ekibi olarak Gençlik Caddesi’nde konuşlandık. 12 tank Genelkurmay’a girmek için hareket etti, biz de polis araçlarını kaldırımlara park ettik. Çöp konteynerini yollara dizdik, vatandaşlar da bize yardım etti. En sonda bulunan 12. tanktan ateş açtılar, mermi bacağıma isabet etti, kendimi yerde buldum. Polis arkadaşlarımdan yardım istedim ama ortalık çok karışıktı. Kemal Müdürüm bana seslendi, ‘Alaaddin sabret, gelip kurtaracağız seni’ dedi. Gözümü açtığımda hastanedeydim. Mermi kasığımı yırtmış, önce kanamamı durdurdular, 15 gün sonrada ameliyat olacağım, ayağıma platin takacaklar.”

 

HABERTÜRK

 // Rasim DUMAN
15-16 Temmuzda yasadigimiz buyuk musibetin def'inde en on safta vazife yapan kahraman polislerimize hissettigim minnet ve sukrani tarif ve ifade edecek kelime bulamiyorum. Bu kahraman, cefakar ve vefakar insanlar icin soylenebilecek en yuksek ve en guzel soz, belki su olabilir : Cenab-i ALLAH (C.C.) sizden razi olsun, dunyada da, ahirette de yuzunuz ak, gonlunuz surur dolu olsun, ne muradiniz varsa Rabbim nasip etsin insallah....
21 Temmuz 2016 15:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler