YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan şok baskın
Türkiye'yi sarsan ihanet görüntüleri konusunda suskunluğunu koruyan Genelkurmay'dan şok baskın...
Genelkurmay'dan şok baskın
05 Ağustos 2010 / 13:22 Güncelleme: 05 Ağustos 2010 / 16:09

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütünün 7 Mehmetçik'i şehit ettiği Çukurca Hantepe'deki kanlı baskınla ilgili bugün ikinci büyük operasyonu "personelinin evlerine" başlattı.

Genelkurmay Başkanlığı,terörörgütünün 7 Mehmetçik'i şehit ettiği Çukurca Hantepe'deki kanlı baskını, Heron'un kamerasından izlemekle yetinen 30 birimden hesap sormak yerine görüntülerin basına sızmasıyla ilgili operasyon başlattı. Genelkurmay Askeri Savcılığı, bu birimlerde çalışan tüm personelinin evlerine sabah saatlerinde eşzamanlı operasyon düzenledi!

Hantepe Karakolu'na yapılan baskındaki ihmali saniye saniye göz önüne seren Heron Skandalı, Genelkurmay'ı derinden yaraladı.. Görüntülerin Taraf Gazetesi'nde yayınlanmasının ardından önce haberi yayınlayan Mehmet Baransu'yu baskı altına alan askeri kanat, "Görüntüleri kimlerin sızdırdığı" konusunda bir cevap alamayınca, bugün bir başka yönteme başvurdu.

Heron adlı insansız hava uçağından gelen görüntüleri 30 ayrı merkezde canlı olarak izleyen askeri personeli göz hapsine alan Genelkurmay Askeri Savcılığı, bugün sabah saatlerinde şüphe uyandıran personelinin evine eşzamanlı baskınlar düzenledi.

Baskında personellerin evleri ve akrabalarına ait işyerleri didik didik arandı. Askeri Savcılık, Heron kayıtlarının çoğaltılıp evlere götürülüdğü şüphesiyle yaptığı aramalarda şu ana kadar herhangi bir bulguya rastlamazken, evleri basılan askeri personel ve yakınları da tek tek sorguya alındı..

Operasyonu büyük bir titizlikle gerçekleştiren Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın, "Köstebeği" bulmak için çok farklı taktikler denediği de ortaya çıktı. Sorgulananlar arasında adı geçen askeri personellerin eş ve çocukları bile çapraz sorguya alındı ve bu görüntüler hakkında bilgileri olup olmadığı soruldu. (İnternethaber.com)

eşegini dövemeyen semerini döver
 // yavuz
Personelin evini basacagına şehit olan askerleri kurtaraydın..Hem suçlu hemde güçlü..Eşeğini dövemeyip semeri dövmeye benziyor.....
05 Ağustos 2010 14:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler