YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan resepsiyon açıklaması
Genelkurmay'dan resepsiyon açıklaması
23 Nisan 2012 21:45
Genelkurmay Bakanlığı 23 Nisan resepsiyonu ile ilgili açıklamada bulundu...

Genelkurmay Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in katılmadığına dair haberler yer aldığı belirtilerek, Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği gereğince, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Anıtkabir'deki törene askeri personelin katılmadığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, Anıtkabir'deki törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in katılmadığı yönünde haberlerin bazı basın ve yayın organlarında yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, ''Başbakanlığın, Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği gereğince, daha önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da söz konusu törene askeri personel katılmamıştır. Diğer taraftan, Birinci Meclis ve TBMM'de yapılan törenlere ve akşam düzenlenen resepsiyona Sayın Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları iştirak etmişlerdir'' denildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler