YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan patlama açıklaması!
Genelkurmay Başkanlığı, Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi'nde 18’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı.
Genelkurmay'dan patlama açıklaması!
18 Nisan 2014 / 19:46 Güncelleme: 18 Nisan 2014 / 21:22

Genelkurmay Başkanlığı, Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi, Kavak Beldesi Ortaköy Mevkisi’ndeki Gelibolu 2’nci Kolordu Komutanlığı’na bağlı 18’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nın atış ve tatbikat alanında, dün icra edilen planlı gece tanksavar silah atışları sırasında, 17 askerin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Kazada 4 subay, 8 astsubay ve 5 uzman erbaşımız hafif şekilde yaralanmıştır. 16 hafif yaralı personelimiz ayakta tedavilerini müteakip taburcu edilmiş, bir hafif yaralı personelimizin tedavisi devam etmekte olup yaralılarımızda uzuv kaybı ve hayati tehlike bulunmamaktadır. TOW silah atışı esnasında harp başlığının mevzinin 300 metre ilerisine düştüğü, ancak patlamadığı, harp başlığı ile birlikte hedefe gitmesi gereken yakıt tankı ve roket motorunun ise lançerin içinde kaldığı, 30 saniye sonra alev alarak parçalanmıştır. Parçalanma sonucunda mevzide bulunan ve atış sırasını bekleyen 17 personelimizin hafif şekilde yaralandığı belirlenmiştir. İdari ve adli soruşturmaya başlanılmıştır” denildi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler