YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan 'paralel yapı' cevap
Genelkurmay Başkanlığı son dönemde kamuoyuna yansıyan bazı iddialara ilişkin açıklama yaptı.
Genelkurmay'dan 'paralel yapı' cevap
05 Mayıs 2014 / 11:25 Güncelleme: 05 Mayıs 2014 / 11:31

TSK'nın internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bazı basın yayın organlarında; 30 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilen MGK toplantısında ele alınan kararlardan birisinin de, TSK içinde yer aldığı iddia edilen paralel yapılanmaya yönelik tedbirlerle ilgili olduğu ve bu kapsamda söz konusu yapılanmayı esas alan bir araştırma başlatıldığı, bunun sonucunda Yüksek Disiplin Kurulu ve 2014 yılı Ağustos ayındaki YAŞ toplantısında bazı personelin TSK'dan ihraç edileceğine yönelik haberler yer almıştır. Ağustos ayı olağan YAŞ toplantısına yönelik çalışmalar, kurumsal hafıza ve teamüller çerçevesinde ve normal seyrinde sürdürülmektedir.

Söz konusu haberler gerçek dışıdır."

"Etnik ve mezhepsel ayrımcılık" iddiası

TSK'dan yapılan bir başka açıklamada ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir hukuk devleti olma vasfının gereği olarak TSK'da tüm faaliyetlerin, başta Anayasa olmak üzere mevcut kanun, yönetmelik ve yönergeler çerçevesinde yürütüldüğü, bu bağlamda dayanağını yasal mevzuattan almayan hiçbir işlemin yapılmadığı kaydedildi.

Açıklamada, "TSK'da hiçbir dönemde personel arasında etnik ve mezhepsel ayrımcılık yapılmamıştır. TSK'da ayırma işlemleri; yasalarda belirtilen nedenlere ve somut, hukuki delillere dayanarak yapılmaktadır. Konu ile ilgili iddialar gerçek dışıdır" ifadesi kullanıldı.

 

tsk nın bir zamanlar...
 // alemci
hükümeti üstü örtülü uyarı mesajlarında kullandığı ergümanların başında ikide bir albaylar rahatsız deniyordu bu albay kesimi paralel yapının albayları olmasın....
05 Mayıs 2014 Pazartesi 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler