YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan flaş 'terör' açıklaması
Genelkurmay'dan flaş 'terör' açıklaması
07 Ekim 2013 14:25
Genelkurmay Başkanlığı tarafından terör olaylarına ilişkin yapılan açıklamada, alay komutanlığına mermer taşıyan sivil bir TIR’ın, terör örgütü üyelerince yakıldığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından terör olaylarına ilişkin yapılan açıklamada, alay komutanlığına mermer taşıyan sivil bir TIR’ın, terör örgütü üyelerince yakıldığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 06 Ekim 2013 günü, 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığı (Beytüşşebap) inşaatında kullanılmak üzere mermer taşıyan sivil bir TIR’ın, mermerleri boşaltmayı müteakip dönüş yolunda, saat 16.30 sıralarında Şırnak/Beytüşşebap Sıcakçeşme Mevkiinde, 3 bölücü terör örgütü mensubu (yöresel kıyafetli, Kaleşnikof piyade tüfekli, hücum yelekli) tarafından durdurularak yakıldığı belirtildi. TIR şoförü A.B.’nin, görevden dönen 2 Jandarma Asayiş Komando Timine Aşağıdere Köyü bölgesinde bildirmesi ile olayın öğrenildiği kaydedilerek olay yerinde 06 Ekim 2013 saat 17.00’de yapılan incelemede; TIR’ın yandığı, olay bölgesinde kimsenin bulunmadığı tespit edilmiş, bölücü terör örgütü mensuplarının kaçış istikameti olarak değerlendirilen olay bölgesinin kuzeyinde arama tarama yapıldığı ancak, bölücü terör örgütü mensuplarına ait iz ve emareye rastlanılmadığı vurgulandı.Açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarının, araç şoförü A.B. ve mermer sahibi M.Ü.’yü araçtan indirerek cep telefonlarını aldıkları, mermerin 8’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığına getirildiğini öğrenmeleri üzerine "Sizi kaç defa uyardık. Neden götürüyorsunuz?" şeklinde konuşarak TIR’ı yaktıkları, 10 dakika kadar alev almasını bekledikten sonra, şahısları serbest bırakarak kuzeye doğru Ilıcak Mezrası istikametinde uzaklaştıkları öğrenildiği kaydedilyerek Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığı’nca olayla ilgili olarak adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.

Terör örgütü mensupları vatandaşları darp etti!

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ayrıca, bir siyasi parti organizesinde hareket eden bölücü terör örgütüne müzahir 50-60 kişilik bir grup tarafından, Mardin/Savur İlçesi Taşlık ve Yazır Köylerinde, "1992 yılında aynı bölgede 33 teröristin etkisiz hale getirilmesi" ile ilgili olarak; harabe ve kullanılmaz durumda olan birer evin, sözde müze haline getirilmesi maksadıyla, çevresine duvar yapımına başlandığı, temizlik, tadilat ve onarım yapıldığı bilgisi alındığı ifade edildi.

Bölücü terör örgütü mensubunun, 06 Ekim 2013 saat 10.00’da Bitlis İl Merkezi Kayalıbağ Köyü Karaca Mezrası mülkî sınırları içerisinde ağaç kesimi yapan 7 vatandaşı, 2 saat kadar alıkoyarak darp ettiği ifade edilerek şöyle denildi:

" Müteakiben yanlarındaki kamyonu gasp ederek, şahıslara ait 5 katırı kamyona yüklemiş ve Z.İ. isimli şahsı da yanlarına alarak aynı gün saat 12.00 sıralarında, bölgeden uzaklaşmışlardır. Olay, vatandaşların Siirt İl Jandarma Komutanlığı 156 Jandarma İmdat telefonunu aramaları ile öğrenilmiştir. Olay mağduru 2 vatandaş, 06 Ekim 2013 saat 15.00’te Karınca Jandarma Karakol Komutanlığına gelerek müracaat etmiş ve diğer mağdurların olay bölgesinde kaldıklarını beyan etmiştir. Ormanda ağaç kesimi yapan 2 müteahhit (Ç.A., A.K.), kamyonu takip etmiş ve kamyonu teröristlerden alarak aynı gün saat 16.45’te Karınca Jandarma Karakol Komutanlığına gelmiştir. Kaçırılan 1 vatandaş ve 5 katır halen teröristlerin elindedir."

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler