YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'dan açıklama
Genelkurbaşkanlığı, "kaçakçılık olayına ilişkin yapılan ilk incelemede askeri savcılığa herhangi bir dosya gönderilmediği tespit edildi" şeklinde bir açıklama yaptı.
Genelkurmay'dan açıklama
03 Ocak 2011 / 11:26 Güncelleme: 03 Ocak 2011 / 12:50

Genelkurmay Başkanlığınca yapılan açıklamada, bazı askeri şahısların da karıştığı iddia edilen kaçakçılık olayına ilişkin ''Yapılan ilk incelemede, söz konusu haberde belirtildiği şekilde askeri savcılığa konuya ilişkin herhangi bir dosya gönderilmediği ve ifade alınması konusunda da bir talimat yazılmadığı tespit edilmiştir'' denildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, bir gazetede, bazı askeri şahısların da karıştığı iddia edilen kaçakçılık olayı ile habere yer verildiği anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Yapılan ilk incelemede, söz konusu haberde belirtildiği şekilde askeri savcılığa konuya ilişkin herhangi bir dosya gönderilmediği ve ifade alınması konusunda da bir talimat yazılmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca şu ana kadar, Genelkurmay Başkanlığına da herhangi bir bilgi veya belge intikal etmemiştir.

Konu üzerindeki incelemeler devam etmekte olup, yeni bir bilgiye ulaşıldığı takdirde kamuoyuyla paylaşılacaktır.''

Milliyet Gazetesi'nde yer alan haberde Ağrı'da düzenlenen kaçak sigara operasyonu kapsamında sınırdan giren kaçak sigaraları askeri araçla dağıtan biri tuğgeneral ikisi albay 27 muvazzafa soruşturma açıldığı, soruşturmayı yürüten savcılığın askeri savcılık ile temasa geçerek bilgilendirme yaptığı ileri sürülmüştü.

AA

mesul olan,görev sahibidir...
 // ibrahim çelikoğlu
İster asker olduğu ispatlı olsun,ister ispat edilemez olsun doğuda emniyeti sağlamakla görevli olan askerdir.Polis,jandarmadanda sorumludur.Savcılığa götürmesi haber vermesi gerekende askerdir.
Devletin emniyeti çök önem gerektiren durumdur.Emniyetin olmadığı yerde durulmaz......
03 Ocak 2011 12:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler