YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'daki çatışma anları böyle görüntülendi
15 Temmuz darbe girişimi gecesi Genelkurmay Başkanlığı Güney Nizamiyesinde, rütbeli bir subay makam aracıyla Genelkurmay Karargahı'ndan çıkmaya çalışırken darbecilerle çatıştı.
Genelkurmay'daki çatışma anları böyle görüntülendi
14 Ekim 2016 / 17:30 Güncelleme: 14 Ekim 2016 / 17:41

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, darbe girişimine ilişkin soruşturma dosyasında bulunan görüntüler, Genelkurmay Karargahında saat 21.30 sıralarında kaydedildi.

Eskişehir Yolu İnönü Bulvarı üzerinde buluna Genelkurmay Güney Nizamiyesi'ndeki güvenlik kamerası kayıtlarına göre, darbe girişiminin başladığı saatlerde bir rütbeli subay, makam aracıyla karargahtan çıkmak istedi. Silahlı darbecilerin bariyerin açılmasına izin vermemesi üzerine subayın koruması, cuntacı askerlere silah doğrulttu. Makam şoförü ise aracı darbeci askerin üzerine sürerek bir cuntacıyı yaraladı.

Subayın korumaları ve darbe girişimini engellemeye çalışan askerlerle cuntacılar arasında başlayan çatışmada bazı askerler yaralandı.

Yaklaşık 2 dakika süren çatışmanın ardından nizamiyeye gelen başka bir otomobil, yerdeki yaralıları gördükten sonra olay yerinden uzaklaşarak yeniden karargaha girdi. Çatışma devam ederken bazı darbeci askerlerin, makam aracındaki subayı otomobilden indirmeye çalıştıkları da görüntülere yansıdı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler