YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay'a 'Adi Başbakan' ziyareti
Başabakan Vekili Çiçek Erdek Deniz Üssünde nöbet tutan erlere parola olarak 'Adi' işaret olarak da 'Başbakan' verildiği iddialarını Gneelkurmay'a sordu...
Genelkurmay'a 'Adi Başbakan' ziyareti
24 Şubat 2010 / 08:12 Güncelleme: 24 Şubat 2010 / 08:16

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Başbakan Erdoğan’ın yurtdışında olması nedeniyle vekalet görevinin kendisinde olduğunu belirterek, ‘’Dün bir gazetede de gündeme gelen ‘işaret ve parola’ konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır.

Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir’’ dedi. Balyoz gözaltılarının ardından Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un Mısır gezisini iptal ederek kuvvet komutanları ve karargahtaki generallerle toplantı yaptığı ve toplantının bir bölümüne Cemil Çiçek’in de katıldığı iddia edilmişti. Toplantıda komutanların ‘toplu istifa’ resti çektikleri, gözaltına alınanların tutuklanmaması için baskı yaptıkları, Çiçek’in Karargah’taki toplantıların ardından İstanbul Başsavcılığı ile üst düzeyde temas kurarak karargahın isteklerini hükümetin isteği olarak ilettiği iddia edilmişti. Cemil Çiçek yaptığı açıklamada, “Bilgi kirliliğinin büyük yoğunlukla yaşandığı bu ortamda, olup bitenlerle ilgili söyleyeceğim şey şudur; Bir; bu bilgilerin çok önemli bir kısmı, doğru olmadığı gibi art niyetlidir. Mevcut konjonktürden istifade eden özel bir amaca yöneliktir. Bunu bilhassa kamuoyunun takdirine sunmak istiyorum. İki; Sayın Başbakanın yurt dışında olması hasebiyle, vekalet görevi bendedir ve dün bir gazetede de gündeme gelen ‘işaret ve parola’ konusu olmak üzere, bir değerlendirme yapma ihtiyacı çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ile görüşme yapılmıştır. Bunun dışındaki tüm bilgiler yakıştırmadır ve doğru değildir” dedi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler