YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Genelkurmay soruşturmalı"
TBMM'de gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, skandal ihanetle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bunun çok ciddi bir iddia olduğunu söyleyen Şahin Genelkurmay'ın konuyu soruşturacağını söyledi..
"Genelkurmay soruşturmalı"
17 Temmuz 2010 / 13:40 Güncelleme: 17 Temmuz 2010 / 13:39

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ''Ordu içinde PKK'lıların bulunduğu'' iddiasının çok ciddi olduğunu ifade ederek, Genelkurmay Başkanlığının, mutlaka bu iddiayla ilgili kendi içinde inceleme, değerlendirme, soruşturma yapacağını belirtti.

Şahin, TBMM'de gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, özel hudut birlikleriyle ilgili açıklamalarına yönelik soru üzerine Şahin, basına yansıdığı kadarıyla henüz netleşmiş, nihai karar aşamasına gelmiş bir proje olmadığını söyledi. Şahin, ''Netleşir, karar aşamasına gelir... Sanıyorum bununla ilgili bir yasal düzenleme icap edebilir. Meclisimize, böyle bir yasal düzenleme ile ilgili tasarı veya teklif geldiğinde sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz. Şu aşamada, henüz netleşmediği için birşey söylemem doğru olmaz'' diye konuştu.

Şahin, muhalefetin, ''AB istedi Hükümet yerine getirdi'' eleştirilerinin anımsatılması üzerine, ''Bu eleştirilere Hükümet yanıt verir. Meclis Başkanı olarak benim cevap vermeme ihtiyaç yok'' dedi. 
 
''OLUR MU ÖYLE ŞEY''
 
''Bir Ermeni gazetesinde; 1980 öncesinde Ermeni kökenli bir Rus ajanını, Mecliste ölmek üzere olan bir milletvekilinin yerine geçerek, uzun süre istihbarat topladığına dair iddia var, böyle bir duyum aldınız mı?'' sorusunu Şahin, ''Hayır almadım. Parlamentoda görev yapan bir Türk milletvekilinin yerine geçerek parlamenterlik yapması pek inandırıcı gelmiyor. Burada herkes birbirini tanır, olur mu öyle şey. Mümkün değil'' diye yanıtladı.
 Şahin, TBMM'nin çalışma temposuna ilişkin bir soru üzerine, bunun, tamamen parlamentonun, Genel Kurulun ve grupların işi olduğunu ifade etti. Şahin, grup önerisi olarak 23 Temmuza kadar çalışma takvimi getirildiğini anımsattı. Şahin, kendisinin de yıl sonu değerlendirme toplantısı yapacağını belirtti. 
 
''CİDDİ BİR İDDİADIR''

 
TBMM Başkanı Şahin, ''Birkaç gün önce gazetede ordu içinde PKK'lılar olduğuna ilişkin haber vardı. Muhalefet, Genelkurmayın, habere ilişkin açıklama yapmamasını, sessizliğini eleştirdi. Genelkurmay Başkanlığının sessiz kalmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu, ''Bu çok ciddi bir iddiadır. Mutlaka bu iddiayla ilgili Genelkurmay Başkanlığımız, kendi içinde bir inceleme, değerlendirme, soruşturma yapacaktır. Bu inceleme ve soruşturma sonucu ortaya çıkınca açıklama yapması herhalde daha uygundur diye düşünmüş olacaklar'' dedi. (A.A.)

İÇERDEN EL OLMASIN TERÖR BİTER !
 // VATANDAŞ
Malum kurumun içi vıngır vıngır MOSSAD ve CIA ile kandırılmış zavallı yerli işbirlikçiSİ uşak ajanlarla dolu yoksa otuz senedir terörün kökü çoktan kazınırdı ! Erle uzman çavuşla bu kesinlikle olmaz bunlarsız muvazzaf askerler sınırları fiilen korusun iç güvenlikte jandarmadan polis teşkilatına devredilsin bak terör nasıl bitiyormuş hep beraber göreceğiz. Sivri sineği belediyemi ilaçlasın yoksa taşeron şirkete verelimde omu yapsın ?...
17 Temmuz 2010 14:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler