YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay: PKK'ya operasyon başlatıldı
Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklamada Aktütün Ana Üs Bölgesine süt taşıyan bir aracın durdurularak yakıldığını ve bunun neticesinde bölgede operasyon başlatıldığını bildirdi.
Genelkurmay: PKK'ya operasyon başlatıldı
16 Haziran 2014 / 13:14 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 13:25

Genelkurmay Başkanlığı günlük olaylarla ilgili olarak bir açıklama yayınladı. 

Genelkurmay Başkanlığı, silahlı üç PKK'lı tarafından, Hakkari, Şemdinli-Aktütün karayolu üzerinde, Aktütün Ana Üs Bölgesine süt taşıyan bir aracın durdurularak yakıldığını, 3'üncü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı tarafından bölgede dün operasyon başlatıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan "önemli yurt içi olaylar" bölümünde yer alan bilgiye göre, dün PKK mensubu silahlı üç üye tarafından, Hakkari, Şemdinli-Aktütün karayolu üzerinde Mehendi Köprüsü mevkisinde, Aktütün Ana Üs Bölgesine süt taşıyan bir araç durdurularak yakıldı.

Olaydan hemen sonra bölgede faaliyette olan İnsansız Hava Aracı, olay bölgesine yönlendirildi, ayrıca 15.37-16.45 saatleri arasında aracın yakıldığı bölgede taarruz helikopteri ile ateşle keşif yapıldı. 3'üncü Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı tarafından da dün saat 18.00'de bölgede operasyon başlatıldı. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler