YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay harekete geçti: Özel ekip gidiyor!
Genelkurmay, Diyarbakır'da yol kesen PKK'lı eylemciler için bölgeye özel ekip gönderiyor.
Genelkurmay harekete geçti: Özel ekip gidiyor!
29 Mayıs 2014 / 16:23 Güncelleme: 29 Mayıs 2014 / 16:44

Diyarbakır-Bingöl karayolunda bulanan Fisovası’nda 6 gün önce yolu trafiğe kapatan göstericilerin eylemleri sürerken, Genelkurmay Başkanlığı tarafından eylemcilere müdahale etmek üzere bölgeye özel ekip gönderileceği belirtildi. 

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin geçtiğimiz Cumartesi günü Diyarbakır - Bingöl karayolunu trafiğe kapatma eylemleri bugün de devam etti.

Bölgede karakol yapımları ve operasyonları bahane ederek başlatılan eylemde göstericiler bir çok yolda araç yaktı.

Göstericiler, Fisovası bölgesinde karayolunda 6 ayrı noktada hendek kazdıkları için yol ulaşıma kapalı durumda. Diyarbakır’dan Bingöl’e ulaşım tamamen dururken, Lice ve Kulp ilçelerine ulaşım Hani ilçesi üzerinde sağlanıyor. Hani ilçesinde biriken araç konvoyu zırhı araçlar eşliğinde götürülüyor. 

Kaçırılan 2 işçi serbest bırakıldı

Fisovası’nda kamp kuran YDG-H üyeleri dün akşam saatlerinde kaçırılan 2 baz istasyonu çalışanını bugün öğle saatlerinde serbest bıraktı. Araçları göstericiler tarafından el konulan baz istasyonu çalışanları Fisovası’ndan yürüyerek, Duru Jandarma Karakol Komutanlığı'na geldi.

Bölgeye özel ekip sevk ediliyor

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığı tarafından, 6 gündür devam eden olaylara müdahale için Ankara başta olmak üzere bölgenin birçok ilinden Diyarbakır'a özel ekip sevk edileceği belirtildi. 

Etiketler: ,
tahrik tahrik sabır sabır
 // ibrahim kıyakğlu
türkiye düşmanları her yolu deniyorlar cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ortalık karışsın hükümetin bir bebek gibi büyüttüğü çözüm süreci akamete uğrasın istiyorlar ama başaramıyacaklar çünkü halk devletinin yanında ve artık kaçırılan evlatlarının hesabını sorabiliyor korkular geride kaldı tek eksiğimiz sorumlu muhalefet ne diyeyim? saygılarımla......
29 Mayıs 2014 Perşembe 17:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler