YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay: Hakkari'de 17 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'deki operasyon kapsamında dün yapılan hava harekatında 17 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Genelkurmay: Hakkari'de 17 terörist öldürüldü
12 Ekim 2015 / 14:06 Güncelleme: 12 Ekim 2015 / 14:02

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Hakkari'de devam eden operasyon kapsamında dün hava harekatı gerçekleştirildi.

Bunun sonucunda bölücü terör örgütü mensubu 17 terörist etkisiz hale getirildi, üç mağara, bir cephanelik ve mevziler imha edildi. Bölgedeki arazi aramasında bir RPG-7 ile buna ait 7 mühimmat, 900 uçaksavar mühimmatı, 409 doçka mühimmatı, 242 Kalaşnikof mühimmatı ile çok sayıda patlayıcı, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

SIĞINAK VE SİLAH MEVZİLERİ İMHA EDİLDİ

Erzurum'daki operasyonda ise iki ayrı sığınakta teröristlere ait telsiz, 110 biksi ve 50 tabanca mühimmatı, bir el bombası ile çeşitli malzemeler ele geçirildi. Güvenlik güçleri Şırnak'ta da bir el bombası, iki mayın, 970 kilogram amonyum nitrat, 22 kilogram dinamit lokumu, 7 tüp ve 11 el yapımı patlayıcı ele geçirdi.

Siirt'te bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen sığınak ve silah mevzileri ise hava harekatıyla imha edildi.

Öte yandan Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütüne yönelik 16 Eylül'de yapılan hava harekatında etkisiz hale getirilen 6 teröristin cesedi 9 Ekim'de bulundu.

vvvvvvvv
 // vatandaş
ey devletimiz lütfen sıra ile gidelim, 1- pkk nın lider kadrosunun (bayıkmış-karayılanmış her neyse) kellerini acilen alalım, 2-Dağdaki halledilmişken bağdakileri (demirtaşmış, körükçüymüş, figenmiş, sırrıymış her neyse) hemen tutuklayın ve idam olmadığına göre bir iki celsede müebbet, 3-Bu kara tel medyasından PKK terörünü destek veren yazarlar (hasanı, cengizi, canı, göbeğini kaşıyan kim varsa) derhal tutuklanarak bir iki celsede müebbet verilmesi, ...
12 Ekim 2015 Pazartesi 16:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler