YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama
Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama
10 Haziran 2014 19:19
Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü mensupları tarafından 5 havan atışı yapıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde faaliyet gösteren terör örgütü mensupları tarafından, bugün Hakkari / Şemdinli Aktütün bölgesindeki güvenlik unsurlarına yönelik 5 havan atışı yapıldığını, herhangi bir zayiat olmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan "önemli yurt içi olaylar" bölümünde yer alan bilgiye göre, Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesinde faaliyet gösteren terör örgütü mensupları tarafından, bugün saat 11:10-11:20 arasında, Hakkari, Şemdinli Aktütün bölgesindeki unsurlara yönelik beş havan atışı yapılırken, herhangi bir zayiat olmadı. Söz konusu atışlara, uygun silahlar ile karşılık verildi.

Bir terör örgütü mensubu bugün saat 13:15 sıralarında, Hakkari'nin Çukurca ilçesi Çayırlı Üs Bölgesine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. Terör örgütüne müzahir bir grup tarafından Diyarbakır-Muş karayolu, Hani Serenköy Mahallesi bölgesinde kesilirken, anılan grup arasında yer alan terör örgütü mensupları, içerisinde 840 karton sigara bulunan bir minibüsü gasp ederek olay yerinden uzaklaştı. Hani Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatıldı.

Bir grup terör örgütü mensubu tarafından, 09-10 Haziran 2014 gecesi, Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı Yukarıaratan Köyü Serdarbulak Yaylası mevkisinde, Devlet Su İşlerine ait sulama göleti inşaatında çalışan ve sivil bir firmaya ait iki iş makinesi ve bir minibüs yakıldı, Iğdır Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatıldı.

 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler