YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay açıkladı: İki ilçede 8 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı, Diyabakır'ın Sur ilçesinde 3, Şırnak'ın İdil ilçesinde 5 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.
Genelkurmay açıkladı: İki ilçede 8 terörist öldürüldü
28 Şubat 2016 / 14:50 Güncelleme: 28 Şubat 2016 / 14:57

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

SUR

Diyarbakır/Sur’da devam eden operasyonda;

Üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 240’dır.), dokuz adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 245’dir.)

İDİL

Şırnak/İdil’de devam eden operasyonda;

Beş bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 53’tür.), bir adet RPG-7 roketatar ele geçirilmiş, 17 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 210’dur.)

ŞIRNAK

Şırnak’ta icra edilen operasyonda tespit edilen bir adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

IĞDIR

Iğdır’da icra edilen operasyonda tespit edilen iki ayrı sığınakta, 16 adet Dragunov keskin nişancı tüfeği fişeği, 12 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet dürbün, bir adet sırt çantası, bir adet uyku tulumu ve muhtelif yaşam malzemesi ile tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.

KIRKLARELİ

Kırklareli’de bölücü terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen yedi şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda, bir adet av tüfeği, dört adet tabanca, bir adet kurusıkı tabanca, 54 adet tabanca fişeği, 69 adet kurusıkı tabanca fişeği, örgütsel doküman ve 120 gram kenevir tohumu ele geçirilmiştir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler