YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay açıkladı: 9 terörist öldürüldü, 31 teröristin cesedi bulundu
Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 3, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 6 terörist etkisiz hale getirildi.
Genelkurmay açıkladı: 9 terörist öldürüldü, 31 teröristin cesedi bulundu
14 Şubat 2016 / 13:53 Güncelleme: 14 Şubat 2016 / 13:58

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

CİZRE

Şırnak/Cizre’de icra edilen ayrıntılı arama faaliyetlerinde; 

İki bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmış, güvenlik güçlerine bir evden ateş açılması üzerine çıkan çatışma sonucunda üç bölücü terör örgütü mensubu terörist ölü olarak ele geçirilmiş, yapılan aramalarda altı ayrı binada daha önceden etkisiz hale getirildiği değerlendirilen toplam 31 bölücü terör örgütü mensubu terörist cesedi bulunmuş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 659’dur.), 17 Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet Tomphson makinalı tabanca, bir adet av tüfeği, yedi adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve bir adet dürbün ele geçirilmiş, 33 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

SUR

Diyarbakır/Sur’da devam eden operasyonda; 

Altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 196’dır.), bir adet av tüfeği ve bir adet jeneratör ele geçirilmiş, altı adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Diyarbakır’da, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

MARDİN

Mardin’de, el yapımı patlayıcı hazırlığı içinde bulunan bir bölücü terör örgütü mensubu terörist iki adet el bombası, bir adet el yapımı patlayıcı, iki adet el telsizi ve bir adet el dürbünü ile birlikte yakalanmıştır.

 // Fenerli
Ellerinize sağlık vurun kalleş leş lağım farelerini ALLAH yardımcınız olsun asilerin sonu yakın...
14 Şubat 2016 21:41
 // Rasim DUMAN
Ellerinize saglik cocuklar. Bir de polis kardeslerimiz celik migfer taksalar daha iyi olacak. Kar basligi, sizi dusman mermilerinden korumaz, guzel kardeslerim. Catisma bolgesinde olup ta migfer takmamak nasil bir mantiktir, anlamiyorum. Emniyet Genel Mudurlugu bunlari gormuyor mu?...
14 Şubat 2016 14:42
PKK
 // Adıyaman'lı Akın
Vurun hainleri...
14 Şubat 2016 14:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler