YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay açıkladı: 25 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı, güvenlik güçlerince dün gerçekleştirilen operasyonlarda, Şırnak'ın İdil ilçesinde 19, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ise 6 olmak üzere toplam 25 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Genelkurmay açıkladı: 25 terörist öldürüldü
08 Mart 2016 / 13:00 Güncelleme: 08 Mart 2016 / 13:14

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

SUR

Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda;

Altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 268’dir.), 14 şahıs teslim olmuş (biri çocuk, ikisi kadın),  iki adet av tüfeği ve 950 TL ele geçirilmiş, 13 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 354’tür.)

İDİL

Şırnak / İdil’de devam eden operasyonda; 

19 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş,(Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 94’tür.), 17 el yapımı patlayıcı imha edilmiş (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 401’dir.), silah ve malzeme (sekiz adet Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet M16 piyade tüfeği ve bir adet şarjörü, bir adet tabanca, 43 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 31 adet el bombası, üç adet el telsizi, 13 hücum yeleği, 267 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir adet Dragunov keskin nişancı tüfeği ve bu silaha ait beş adet şarjör ile birlikte 49 adet fişeği, 25 adet fünye, muhtelif ilkyardım malzemeleri, 25 litre mazot ve 300 kg amonyum nitrat) ele geçirilmiştir.

MASAALLAH BAREK ALLAH
 // OSMANLI
YARABBI, ASKERLERIMIZIN ISLERINI RAS GETIR, BASARILI OLMALARINI NASIP ET, ONLARA KOLAYLIK VER, ASKERLERIMIZE SAHIB CIK, ONLARA YARDIM ET VE ASKERLERIMIZI KORU. NE OLURSUN YARABBI. ISMI AZAM HÜRMETINE, RIDVANI EKBER HÜRMETINE, PEYGAMBER EFENDIMIZ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V MIN YÜZÜ SUYU HÜRMETINE, BENDEN ISTEYINKI SIZE VEREYIM DIYORSUN, BUNUN HÜRMETINE. NE OLURSUN YARABBI, BIZI BOYNU BÜKÜK VE BOS KAPINDAN GERI CEVIRME. YARABBI, TABIIKI BÜTÜN MÜSLÜMAN ASKERLERIMIZE DE NASIP EYLE....
08 Mart 2016 Salı 13:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler