YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay açıkladı: 19 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı, dün Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 12, Silopi ilçesinde 5, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ise 2 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Genelkurmay açıkladı: 19 terörist öldürüldü
15 Ocak 2016 / 15:03 Güncelleme: 15 Ocak 2016 / 15:31

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda;

12 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 296’dır.),

15 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş,3 adet barikat kaldırılmış, 3 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet tabanca, sekiz adet av tüfeği, 672 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 48 tabanca fişeği, 175 adet av tüfeği fişeği, beş adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, dört adet tabanca şarjörü, iki adet el bombası, 16 adet molotof kokteyli, iki adet patlamamış havan mühimmatı, dört adet dürbün, bir adet el telsizi, bir adet av tüfeği aparatı, iki adet tüfek harbisi, iki adet fişeklik, bir adet tüfek askılığı, dört adet hücum yeleği, bir adet cep telefonu, iki adet mühimmat kutusu, bir adet video kamera, bir adet kaset, bir adet batarya, bir adet SD kart, bir adet kamera şarj aleti, iki adet batarya, bir adet şarj aleti, muhtelif cins ve miktarda tıbbi malzeme (bir adet tansiyon aleti, bir şişe Baticon, bir kutu neşter, bir paket gazlı bez) ele geçirilmiştir.

Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda;

2 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 97’dir.), 11 adet barikat kaldırılmış,1 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda;

5 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 135’dir.), 8 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, dört adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 137 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, üç adet av tüfeği, 45 adet av tüfeği fişeği, üç adet el bombası, iki adet telsiz, iki adet dürbün, üç adet akü, bir adet hücum yeleği ve iki adet sırt çantası ele geçirilmiştir.

 // Rasim DUMAN
Aziz milletimizin kahraman evlatlari, askerlerimiz, polislerimiz, ALLAH (C.C.) sizden razi olsun. Bu milletin ekmegi size helal olsun. Dualarimiz sizinle....
15 Ocak 2016 16:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler